►►► Aktuální informace, výsledky republikových soutěží, výsledky krajských soutěží

     GENERÁLNÍ PARTNER NOVOBYDŽOVSKÉ KOPANÉ

           Královéhradecký kraj [logo]     

           

INFORMACE O DĚNÍ V KLUBU NYNÍ DOČASNĚ POUZE NA FACEBOOKU, PŘIPRAVUJE SE NOVÝ WEB
(Nový Bydžov, vloženo 01. 08. 2017)
Společně se změnami v klubu dochází i k vývoji nových webových stránek klubu, které by měly v moderním vzhledu opět aktuálně informovat o novinkách z klubu. Předpoklad spuštění nového webu je během podzimní části sezóny 2017/2018, tyto staré stránky do té doby NEBUDOU aktualizovány. Dočasně tak bude jediným oficiálním komunikačním kanálem klubový Facebookový profil, který naleznete v odkazu níže. Děkujeme za pochopení i vaši trpělivost, vedení RMSK Cidlina.

ÚVOD DO SEZÓNY NAKONEC S POSTUPEM, ÁČKO OBRÁTILO POHÁROVÝ ZÁPAS VE SKŘIVANECH, V TÝMU MATĚJ JILEMNICKÝ ...
(Nový Bydžov, vloženo 31. 07. 2017)
S novým lodivodem Petrem Průchou na lavičce zahájilo přípravu áčko dospělých RMSK Cidlina. Po odchodovém exodu hráčů (Matějka, Blažej, Žalman, Stránský, Šorm) se tým doplnil o útočníka Matěje Jilemnického (Kratonohy), dalšími posilami by měli být Ruml (Hořice) a Hlušička (Probluz). Mužstvo sehrálo tři přípravné duely s poměrně nadějnými výsledky (Převýšov 0:4, Kratonohy 2:1, Roudnice 4:1).
V pohárovém zápase se Slavojem Skřivany (přišlo více jak 200 diváků) to svěřenci Petra Průchy neměli v prvním poločase jednoduché, domácí nedali dva samostatné nájezdy a vedli gólem z penalty. Matný výkon našeho celku trochu vylepšil jen Zich ranou do břevna. Po přestávce se sestava vrátila do "tandemových dvojic" a za několik minut byl stav obrácen díky brankám Patrika Mokošína z TK a Matěje Jilemnického po Holcově nabídce. Výhru si již Cidlina pohlídala a v dalším kole by měla zajíždět do Hostinného.

ÁČKO ODMÍTLO PRVENSTVÍ V PŘEBORU, REZERVA OPĚT S OSTUDOU, DOROST VYHRÁL V NÁCHODĚ, STARŠÍ ŽÁCI DVAKRÁT POKOŘILI POVLTAVSKOU AKADEMII ...
(Nový Bydžov, vloženo 12. 06. 2017)
Všichni, kdo sledují boj A-týmu o primát v krajském přeboru, věděli, že Dobruška v utkání s SK Libčany musí bodovat, abychom si udrželi šanci. Dobruška to zvládla ... Bohužel nikoliv náš tým, který v prvním poločase na umělé trávě v Novém Městě nad Metují překypoval bojovností, fotbalovostí i nasazením, jenže chybělo to podstatné, překonat domácího brankáře Šebestu. Už v 30. sekundě to mohl udělat Šorm, který netrefil za malého vápna a potom to pokračovalo. Strýhal se nudil, jeho spoluhráči pálili šance. Ve druhém poločase jsme na dvacet minut vypadli z rytmu a domácí po křídelní akci hlavou dali první gól. Z hektického náporu se nám podařilo srovnat Holcem, ale pět minut před koncem řádné hrací doby jsme fatálně chybovali ve středu pole a centr Semeráka proměnil domácí Darebník opět hlavou. Ještě v závěru jsme mohli třikrát srovnat, ale těžká střelecká deka nás vyřadila z boje o prvenství. Spoléhat na to, že poslední Provodov sebere v Libčanech domácím v posledním kole nějaký bod, je utopie...
Z mládežnických týmů potěšil dorost obratem v Náchodě, starší žáci dvakrát zdolali Povltavskou akademii.

 sobota 10. 06.  UMT Nové Město 17.00  MFK Nové Město n. M.  RMSK Nový Bydžov 2:1 (0:0)  Růžička, Darebník - Holec
 sobota 10. 06.  areál Dolní Kalná 17.00  FK Dolní Kalná  RMSK Nový Bydžov "B" 11:2 (7:1)  Špaček, Pařízek
 neděle 11. 06.  stadion Náchod 10.00  FK Náchod "B"  RMSK Cidlina U-19 2:5 (2:1)  Dóme 3, Přikryl, V. Mokošín
 neděle 11. 06.  MS Nový Bydžov 10.00  RMSK Cidlina U-15  Povltavská FA U-15 3:0 (2:0)  Zvěřina 2, Kedroň
 neděle 11. 06.  MS Nový Bydžov 11.45  RMSK Cidlina U-14  Povltavská FA U-14 4:2 (4:1)  Šoufek 3, Kožíšek - Wachsmann, Borka
 sobota 10. 06.  MS Nový Bydžov 10.00  RMSK Cidlina U-13  MFK Chrudim U-13 ?:? (?:?)  ???
 sobota 10. 06.  MS Nový Bydžov 10.00  RMSK Cidlina U-12  MFK Chrudim U-12 ?:? (?:?)  ???

DEN FOTBALOVÝCH NADĚJÍ NA MĚSTKÉM STADIONU, SPORTOVAT PŘIŠLO 164 DĚTÍ ZÁKLADNÍCH A MATEŘSKÝCH ŠKOL ...
(Nový Bydžov, vloženo 01. 06. 2017)
V úterý 30. 6. 2017 se na Městském stadionu v Novém Bydžově opět uskutečnila sportovní akce pro děti z mateřských škol a prvních tříd základních škol. Letošní akce, „Den fotbalových nadějí“, byla organizována RMSK Cidlina ve spolupráci s VOŠ a SOŠ Nový Bydžov a byla podpořena Krajským úřadem Královéhradeckého kraje. Již po čtvrté během posledních pěti let připravilo vedení klubu RMSK Cidlina celodenní akci pro děti, kdy v dopoledních hodinách přijaly pozvání základní a mateřské školy a odpoledne dorazila široká veřejnost z Novobydžovska.

Dopolední části sportovní akce se zúčastnily děti ze ZŠ V. Kl. Klicpery Nový Bydžov, MŠ Palackého Nový Bydžov, MŠ Sluníčko Nový Bydžov, MŠ Sloupno a ZŠ Skřivany. Celkově jsme napočítali na 164 spokojených dětí, které si vyzkoušely své dovednosti a pohybové schopnosti na jedenácti připravených stanovištích. Pod dohledem organizátorů/patronů na jednotlivých stanovištích, kterými byli trenéři mládeže RMSK Cidlina a studenti sportovního managementu VOŠ a SOŠ Jana Maláta Nový Bydžov, se mimo jiné přetahovalo lanem, skákalo v pytlích, házelo a kopalo na cíl, trénovala se koordinace pohybu v různých obměnách apod. Zaujetí dětí pro jednotlivé pohybové aktivity i různé dovednostní soutěže bylo maximální a všechny si u toho, i přes velmi slunečné počasí, náramně zaskotačily a vzájemně fandily. Celou akci zorganizoval šéftrenér přípravek Matěj Novotný společně s dalšími trenéry mládeže RMSK a studenty již zmiňovaného sportovního managementu. Celý článek zde...

Výroční zpráva KLUBU za rok 2016
(Nový Bydžov, vloženo 22.5.2017)
Výroční zpráva za rok 2016 byla schválena na Valné hromadě 15.5.2017. Výroční zpráva je k nahlédnutí
ZDE, rovněž pak na Městském stadionu v Novém Bydžově a v sídle klubu.

POHÁROVÉ SEMIFINÁLE ZNAMENÁ STOP, V ZÁPASE BYLO K VIDĚNÍ MNOHÉ, FINÁLE S ČERVENÝM KOSTELCEM SI BOHUŽEL NEZOPAKUJEME ...
(Nový Bydžov, vloženo 18. 05. 2017)
Ve středu 17. května se od půl šesté na novobydžovském stadionu střetli fotbalisté Libčan s domácí Cidlinou v semifinále krajského poháru. Náš tým nebyl v komfortní situaci, mimo byli vysokoškoláci Pokorný a Stránský, zraněn je P. Mokošín a Jelínek, teprve týden trénoval Holec. Hostům chyběl Mařas a Hubička.
Zápas naši hráči rozehráli velmi dobře, šance Šorma a Trejbala volaly po brance. Jenže v 10. minutě se nechal unést zkušený Obermajer a šlapákem ve středovém kruhu poslal k zemi hráče soupeře, zcela zaslouženě přišla žlutá karta. O jedenáct minut později si tentýž hráč zopakoval zcela zbytečný faul ve středovém kruhu (!) na Karanského a po druhé žluté kartě šel pod sprchy, čekalo nás 70-minutové oslabení. Oslabení přinesla i změna rozestavení, Žalman musel do stoperské dvojice a naše ofenzivní vazba se musela věnovat více obranným povinnostem. Ve 25. minutě prošel Blažej, zezadu byl podkopnut (nepochopitelně bez karty, předtím Zich za totožný faul inkasoval), z trestného kopu se nádherně od tyče trefil Václav Šorm (1:0). Ve 38. minutě si šel Strýhal pro centrovaný míč zprava, dříve však na místě byl Mokrý a přes ruce našeho brankáře okusil trávník, z penalty vyrovnal Karanský (1:1). Po celý druhý poločas jsme v deseti drželi vyrovnanou partii, šance byly na obou stranách. V 70. minutě prošel skvěle Trejbal, dostal se za obranu a Kabeláč ho ve vápně nakonec fauloval, jenže pokutový kop Žalman neproměnil, když se famózním zákrokem blýskl Mašek. To byl hodně mezní moment tohoto utkání. Ten poslední přišel v 83. minutě, Polyakov využil zřejmě nešikovného obranného postavení našeho hráče, opakovaně předvedl pád ve vápně (předtím to zkoušel již dvakrát, bez odezvy a bez karty) a tentokrát rozhodčího Trejbala přesvědčil - na penaltu Karanského neměl Strýhal žádný nárok (1:2). Závěrečný tlak našeho týmu se střídajícími Holcem a Vojtěchem Mokošínem už změnu stavu nepřinesl. Finále si nezahrajeme, proč, to bylo popsáno. Nespokojenost našich diváků s výkonem hlavního rozhodčího však nemůže zastřít skutečnost, že rozhodující okamžiky vedoucí k porážce jsme si zapřičinili zcela sami, hrát v jedenácti, případně proměnit penaltu by určitě zápas ovlivnilo pozitivněji.

Finálový turnaj Ondrášovka cup 2016/17 v kategorii U13 v areálu Háječek Hradec Králové, VÝBORNÉ UMÍSTĚNÍ NAŠICH HRÁČŮ

Vynikajícího úspěchu dosáhl tým RMSK Cidlina U13 o víkendu 6. - 7. 5. 2017. Zúčastnil se finálového celostátního turnaje Ondrášovka cup, který se pod patronací FAČR pořádá ve všech přípravkových kategorií a mladších žáků U12 a U13. Do tohoto finále náš tým postoupil z předkvalifikačního srpnového (v Hlinsku) a kvalifikačního listopadového (ABC Braník) turnaje.

 Z uvedených předkvalifikací a kvalifikací se nakonec do finálového turnaje probojovalo 24 týmů z Čech a Moravy a doplněno bylo o slovenský tým MŠK Žilina. Turnaj byl za účasti patrona Jakuba Koháka, bývalých reprezentantů Jiřího Jarošíka a Pavla Mareše a sportovního redaktora a komentátora Pavla Čapka nalosován do dvou základních skupin po 12ti týmech. Nejprve se v těchto skupinách hrálo každý s každým, když utkání se hrála 1x15minut. Z každé skupiny postoupilo 6týmů do tzv. Zlaté skupiny, kde se výsledky ze základní skupiny započítávaly a dohrávalo se zbývajících 6 utkání (každý s každým).  Stejný systém se hrál v tzv. Stříbrné skupině (nepostupující týmy).  Ve Zlaté skupině ještě následovaly semifinálové duely (první čtyři týmy) a utkání o 3.místo a finále. Ostatním týmům určilo jejich konečný výsledek postavení ze Zlaté…resp. Stříbrné skupiny.

Fotka uživatele RMSK Cidlina Nový Bydžov.

Více v odkazu týmu

STARŠÍ PŘÍPRAVKA: DALŠÍM KOLEM POKRAČOVAL KRAJSKÝ PŘEBOR V HOŘICÍCH...
(Nový Bydžov, vloženo 10. 04. 2017)
Dalším kolem pokračoval Krajský přebor starších přípravek. U11 RMSK/Chlumec tento víkend hrála v nedalekých Hořicích, kde se postupně hráči střetli s Trutnovem B/Žacléří (2:1 a 3:3), Vrchlabím (5:2 a 0:2) a domácími Hořicemi (3:1 a 4:0). Na hráčích U11 je vidět jasný progres. Zlepšují se každým zápasem a příčinu zlepšení vidí trenéři především v poměrně slušné tréninkové morálce a neustálé rotace hráčů na různých postech. 
"Většina našich zápasů měla podobný průběh. Snažíme se o rozehrávku již od brankáře a kombinační hrou se dostávat do zakončení. Nedílnou součástí naší hry je rotace hráčů na různých místech v sestavě tak, aby kluci zvládli odehrát všechny posty. Někdy se nám to daří více, jindy o něco méně, ale myslíme, že tento způsob hry je lepší než dlouhé nákopy a souboje o míč tak, jako to proti nám praktikují naši soupeři", řekl k zápasům trenér Aleš Novák.

 

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA: U7 BRONZOVÁ NA TURNAJI V CHOCNI, U8 a U9 NA MINI TURNAJI V ČESKÉ SKALICI...
(Nový Bydžov, vloženo 10. 04. 2017)
V sobotu cestovala celá mladší přípravka na turnaje. U7 hrála velmi dobře obsazený turnaj v Chocni a mezi 14 týmy se umístila na krásném třetím místě. Celkem hráči odehráli 8 utkání, z nichž pětkrát vyhráli, jednou remizovali a dvakrát odešli poraženi. Celkové skóre je však velmi dobré - 43:23! Ve skupině B skončili hráči RMSK na 2. místě, což je posunulo do semifinále, které bohužel prohráli s domácí Chocní. Chuť si však hráči trenérů Pěnkavy, Téra a Stoklasy spravili na FC HK, který porazili v utkání o bronzové medaile vysoko 8:1. "Z mého pohledu jsme turnaj odehráli velmi slušně. Výsledkově, ale především v mnoha případech i herně! Za zmínku stojí 23 úctihodných zásahů Tomáše Juričky, kterému cena pro nejlepšího střelce utekla o 2 branky. Velmi si cením i fanoušků - rodičů, kteří vytvořili pro naše hráče příjemné prostředí a hlavně jsme všichni působili jako TÝM!", řekl k turnaji trenér Pěnkava. My ještě doplníme, že Matěj Pěnkava se stal nejlepším hráčem turnaje - Matěji, velká gratulace!

Hráči kategorií U8 a U9 odcestovali s trenérem Mokošínem na mini turnaj do České Skalice, kam se ještě sjely týmy Trutnova a Náchoda. Mini turnaj o 4 týmech hraný na dvou hrištích souběžně měl rychlý spád. Hráči Cidliny si vedli velmi dobře, kdy pouze jednou prohráli. Turnaj v České Skalici hodnotil Vojtěch Mokošín: "Dnes podali kluci dobré výkony. Ve všech utkáních jsme byli, podle mého pohledu, lepší a naši hráči soupeře přehrávali ve všech směrech. Tohle jse super, ale trochu nás štve, že kluci v momentě, kdy vedou, poleví a nepokračují ve stejném tempu. Odklání se od stanovených pokynů, dělají si, co chtějí, všichni se snaží vstřelit branku a pak nepůsobíme tolik kompaktně, jak bychom si představovali. Na tohle se musíme zaměřit v trénincích i dalších zápasech - kvalitnější soupeři by totiž tyto naše výkyvy nemilosrdně trestali."

KONFRONTACE S AC SPARTA PRAHA DOPADLA VCELKU DOBŘE...
(Nový Bydžov, vloženo 06. 03. 2017)

V sobotu bylo pro hráče přípravek - ročníky 2007 a 2008 vyjednáno přípravné utkání proti AC Sparta Praha (2008), který v této věkové kategorii patří k absolutní špičce v České republice a statečně se pere na evropské scéně. Vedení přípravek chtělo vědět, jak jsou na tom hráči ve srovnání s takovým týmem. Sparta nakonec vyhrála, zaslouženě vyhrála o mnoho branek. Ale hra samotná potěšila nejen trenéry, ale i šéftrenéra Matěje Novotného, který vzájemné střetnutí hodnotí takto: "Zápas se Spartou nehrajeme každý den, tudíž to byl pro mnohé svátek fotbalu. S šéftrenérem přípravek Sparty jsem se dohodl, že utkání odehrajeme na dvou hřištích v rozestavení 5+1 s tím, že na jednom hřišti budeme mít pouze 2008 a na druhém promícháme 2007 a 2008. Zápasy jako takové si zhodnotí samozřejmě trenéři sami, já bych chtěl poukázat na detaily. Reakční rychlost, startovní rychlost, práce s míčem, klid a pohotovost v zakončení. Tyto všechny faktory zvládáme, a troufám si říci, že na dobré úrovni. Ovšem tento soupeř nám ukázal, že se máme ještě stále co učit..."

,,V úvodu zápasu jsme možná Spartu trochu i zaskočili, kdy jsme si svoji aktivní hrou vytvořili pár slibných šancí, které jsme bohužel neproměnili, avšak jsme dobře bránili soupeřovy výpady a nepustili Spartu na dostřel naší branky. Po úvodních několika minutách naši hráči však polevili a naše hra tak byla více upracovaná a plná nepřesnosti. V tento moment nás soupeř začal přehrávat. Sparta hrála jednoduchý, ale velmi účelný fotbal s přímočarými výpady za naši obranu a s touto hrou jsme si nedokázali poradit. Ovšem naši hráči měli ve hře i skvělé okamžiky, nebáli se chodit 1 na 1. Pozitivní určitě je i fakt, že v individuální práci s míčem jsme nikterak nezaostávali", řekl k zápasu Zdeněk Masařík, kterého doplnil Aleš Novák, který koučoval tým na druhé polovině - "Na našem hřišti se hrál velmi důrazný a fyzicky náročný zápas. V poli jsme byli, podle mého názoru, Spartě vyrovnaným soupeřem. Zápasy se rozhodovaly před brankami a tam byl největší rozdíl. Zatímco my jsme naše šance nedokázali proměňovat, Sparta trestala každou chybu a každé naše zaváhání. Ke konci nám už i docházely síly, ale kluci se nevzdávali do poslední chvíle. Velmi mě překvapilo, že Sparta, narozdíl například od Hradce Králové, hrála hodně týmově - nikdo to zbytečně netahal, ale spíše hráči dávali míč rychle od nohy."

ZIMNÍ LIGA POKRAČOVALA PŘEDPOSLEDNÍM ÚNOROVÝM VÍKENDEM, DIVIZNÍ DVŮR ZDOLAL VYSOKO CHLUMEC, RMSK PORAZIL TŘEBEŠ ...
(Nový Bydžov, vloženo 19. 02. 2017)
Pokračovala Zimní liga Chudonice 2017, na umělce v Chudonicích se představily kluby ze Středočeského kraje. Již ve středu zdolaly Hořice Bystřian Kunčice a po Novém Hradci Králové i tento zápas zvládly s dvoubrankovým rozdílem. Po prohře s Roudnicí Žiželice porazily Spartak Kosičky a domácí dorost vyhrál v přestřelce souboj se Slavojem Skřivany. V sobotním šlágru Chlumec nad Cidlinou nestačil na divizní Dvůr Králové, gólem se blýskl za vítěze i Ondřej Janouch.
V neděli po bezbrankovém poločase se domácí Cidlina zvedla po přestávce a třemi góly získala druhé vítězství v přípravných zápasech s velmi houževnatým týmem Sokola Třebeš.

 neděle 19. 02.  UMT Chudonice 13:30  Jiskra Hořice  SK Městec Králové ?:? (?:?)  ???
 neděle 19. 02.  UMT Chudonice 11:45  RMSK Nový Bydžov  Sokol Třebeš 3:0 (0:0)  Holec 2, Jelínek
 sobota 18. 02.  UMT Chudonice 17:00  RMSK Cidlina U-16,19  Slavoj Skřivany 4:3 (2:3)  Blažek, Mokošín, Šoltys, Novák - Vysuček, Zavoral, Špaček
 sobota 18. 02.  UMT Chudonice 15:15  FK Chlumec n. C.  Dvůr Králové 0:4 (0:2)  Podolník, Škoda, Janouch, Pícha
 sobota 18. 02.  UMT Chudonice 13:30  Kosičky  FK Žiželice 2:3 (1:1)  Svěcený, Černý - Živný 2, Novotný
 sobota 18. 02.  UMT Chudonice 11:45  Sokol Lovčice  Křečkov 4:1 (2:1)  Kafka, Šimonič, Janouch, Myška - Novák
 sobota 18. 02.  UMT Chudonice 10:00  Jestřábí Lhota  Odřepsy 2:1 (2:1)  Kuneš, Luňáček - M. Novák
 středa 15. 02.  UMT Chudonice 18:00  Jiskra Hořice  Bystřian Kunčice 4:2 (2:1)  Vávra 2, Pour, Kuneš - Hamák 2
 neděle 12. 02.  UMT Hradec Králové 14:00  Jiskra Hořice  FC Nový HK 3:1 (2:0)  Pour, Kněžourek, P. Palm - ???
 neděle 12. 02.  UMT Chudonice 13:30  RMSK Nový Bydžov  SK Převýšov 1:3 (1:1)  Šorm - Věchet, Bastin PK, Kraják
 neděle 12. 02.  UMT Chudonice 11:45  RMSK Cidlina U-14  Havlíčkův Brod U-14 2:0 (1:0)  ???
 neděle 12. 02.  UMT Chudonice 10:00  RMSK Cidlina U-15  Havlíčkův Brod U-15 5:0 (3:0)  ???
 sobota 11. 02.  UMT Chudonice 17:00  RMSK Cidlina U-16,19  RMSK Hlušice M 6:3 (4:0)  Vocásek 2, Bekera 2, Blažek, Tuček - Soumar, Luňák, Forman
 sobota 11. 02.  UMT Chudonice 15:15  Sokol Roudnice  FK Žiželice 4:2 (2:1)  Kučera 2, Mikan, Novotný - Živný, Lekeš
 sobota 11. 02.  UMT Chudonice 13:30  SK Bílá Třemešná  FK Chlumec n. C 4:3 (2:1)  Novotný 4 - Veselský, Hartman, Chadraba
 sobota 11. 02.  UMT Chudonice 10:00  Městec Králové  Kosičky 4:1 (2:1)  Kubelka 2, Němec, Tůma - Kvaček
 neděle 05. 02.  UMT Chudonice 17:00  FK Žiželice  RMSK Cidlina U-19 6:1 (4:0)  O. Lezeš 2, R. Lezeš, Živný, Sháněl, Korčák - Pilný
 neděle 05. 02.  UMT Chudonice 15:15  Sokol Roudnice  Spartak Kosičky 3:3 (3:2)  Kmoníček, Vlasák, Kučera - M. Stránský 2, Černý
 neděle 05. 02.  UMT Chudonice 13:30  RMSK Nový Bydžov  MFK Trutnov 0:1 (0:1)  Mařas
 neděle 05. 02.  UMT Chudonice 11:45  Sokol Sloveč  RMSK Cidlina U-16 2:2 (2:1)  Děček, A. Langr - Vocásek, Bureš
 sobota 04. 02.  UMT Chudonice 13:30  Jiskra Hořice  FK Chlumec n. C. 1:2 (1:0)  Vávra - Dušek PK, Chadraba

 

MLADŠÍ ŽÁCI ZVÍTĚZILI V TURNAJI POŘÁDANÉM SOKOLEM TŘEBEŠ
(Nový Bydžov, vloženo 01. 03. 2017)
Fotka uživatele RMSK Cidlina Nový Bydžov.Turnaj v Třebši 26. 2. 2017 pro ročník narození 2004 a mladší. Systém: 10 týmů, 2 skupiny po 5 týmech,
Skupina A: Sokol Třebeš „A“, Slovan Broumov, SK Habry, FC Nový Hradec Králové, Svratka Brno

Skupina B: Sokol Třebeš 2005, SK Třebechovice p. O., RMSK Cidlina Nový Bydžov 2005, Sokol Třebeš bílí, TJ Sokol Hoříněves

Celý článek a výsledky zde....

 

 

ZLATO Z PŘEDMĚŘIC NAD LABEM PŘIVEZLA MLADŠÍ PŘÍPRAVKA...
(Nový Bydžov, vloženo 20. 02. 2017)
V neděli 19. února sehrála mladší přípravka halový turnaj v pěkné hale Slavoje Předměřice nad Labem. Vzhledem ke končícím jarním prázdninám a tudíž mnoha omluvenkám, poskládali trenéři kombinovanou sestavu z hráčů ročníku 2008 a 2009. V turnaji, který byl obsazen převážně týmy okresní úrovně nenašli naši hráči přemožitele a soupeře přehrávali vysokými rozdíly. Detailní informace k turnaji a předvedené hře poskytl Matěj Novotný. "Výsledky vypadaly jednoznačně, ovšem předváděná hra, především v prvních čtyřech zápasech, nebyla úplně podle našich představ. Hráči přistupovali k zápasům velmi vlažně, působili ospalým dojmem, v práci s míčem kupili na můj vkus (v závislosti na kvalitě soupeře) moc jednoduchých chyb a mnohdy jsme se lehce přizpůsobovali hře soupeřů... Abych jen nehledal chyby, tak poslední tři zápasy vypadaly z naší strany velmi dobře. Především pak zápas se Slávii Hradec Králové měl slušné parametry. V tomto zápase jsme dokonce poprvé v turnaji prohrávali, ale kluci se semkli a zápas zaslouženě otočili a přivedli do vítězného cíle. V posledním zápase jsme své prvenství jen potvrdili a bez jediného výsledkového klopýtnutí turnaj v Předměřicích zaslouženě vyhráli s jasným kladným skóre 50:6. Navíc jsme byli velmi rádi, že nás přijel odpoledne (ve svých "vycházkách") podpořit i hlavní trenér Robert Kožíšek, kterému jsme snad vítězstvím dodali nové síly v jeho dlouhé rekonvalescenci".

FOTOGRAFIE Z TURNAJE

DAVID FINĚK A DAVID DOLEŽAL V DRESU REPREZENTACE ČR NA TURNAJI LA MANGA VE ŠPANĚLSKU
(Nový Bydžov, vloženo 20. 02. 2017)

Fotka uživatele RMSK Cidlina Nový Bydžov.V termínu 6. - 16. 2. 2017 byli do národního týmu U17 nominováni trenérem Václavem Kotalem na turnaj ve španělské La Manze Daniel Finěk a David Doležal (oba r.2000). Dan s tímto výběrem cestuje poměrně často a patří k oporám zadních řad. I zde se oba hráči prezentovali velmi dobrým výkonem. Informace o turnaji a fotografie získáte po kliknutí na fotografii....

 

 

 

FILIP FIRBACHER OPĚT V DRESU REPREZENTACE, V IZRAELI SI PŘIPSAL DALŠÍ 3 STARTY A ODEHRÁL 166 MINUT
(Nový Bydžov, vloženo 17. 02. 2017)

Fotka uživatele RMSK Cidlina Nový Bydžov.Další tři starty si připsal v dresu reprezentace ČR náš bývalý hráč Filip Firbacher, který aktuálně působí v dresu FC Hradec Králové.

Izrael "16" - Česká republika "16" 5:3 (2:0) - 24 minut, 2 asistence
Česká republika "16" - Rusko "16" 0:3 (0:1) - 80 minut
Česká republika "16" - Bulharsko "16" 2:1 (0:0) - 62 minut

Info o turnaji zde...

 

 

KOMBINOVANÁ SESTAVA PŘÍPRAVEK NA TEMPU PRAHA ZANECHALA DOBRÝ DOJEM...
(Nový Bydžov, vloženo 13. 02. 2017)
V neděli 12. února sehrála starší přípravka (r.2007) přípravné utkání proti FC Tempo Praha (r.2007). Hrálo se na umělé trávě v Praze Ve Lhotce v rozestavení 5+1 na dvou hřištích současně. Vzhledem ke kvalitě soupeře (Tempo Praha hrající Pražský přebor proti Spartě, Slavii, Bohemians, Dukle, atp.) a počtu omluvenek měli trenéři mírnou obavu, jak se s tím naši hráči popasují. Především pak hráči ročníku nar. 2008, kteří stejně tak, jako "stará" parta, měli jednoho hráče na střídání. Cidliňáky tak čekalo 90minut "těžké dřiny". "Hned od úvodního hvizdu kluci svojí hrou naše obavy okamžitě rozprášili. Hráli s chutí a byli více než důstojným soupeřem kvalitního domácího celku. Dařila se nám kombinace, nebáli jsme se hrát 1 na 1 s dobrým zakončením. I vzhledem k tomu, že kluci hráli letos poprvé venku, měla hra slušné parametry, k čemuž velkou měrou přispěla kvalita domácích hráčů. Popravdě řečeno si kluci dnes opravdu mákli, postupem času se projevil handicap v jednom hráči na střídání, ale musíme před nimi smeknout! Abychom však jen nechválili - viděli jsme ve hře i určité nedostatky, a to zejména v pohybu bez míče. Bohužel si ještě neumíme efektivně naběhnout do volných prostorů a tím přečíslovat soupeře. Jako trenéři jsme se však shodli, že pozitiva převažují nad negativy a celkové skóre 25:21 v náš prospěch hovoří za vše", zápas zhodnotil autor článku Zdeněk Masařík... :-)

ZLATO A STŘÍBRO PRO STARŠÍ PŘÍPRAVKU, MLADŠÍ BYLI BRAMBOROVÍ...
(Nový Bydžov, vloženo 07. 02. 2017)
Na minulý víkend připravili trenéři starší přípravky svým svěřencům opět pestrý program. V sobotu se hráči ročníku 2007 zúčastnili turnaje v Železném Brodu. Na turnaj se přihlásilo sedm týmů a hrálo se systémem "každý s každým". Pět vítězství a jedna prohra přinesli našim hráčům stříbrné medaile. ,,Bohužel hned v prvním zápase nás potkal "zápas blbec", kdy jsme přes drtivou převahu a spoustu šancí nedokázali do malých házenkářských branek skórovat a soupeř z ojedinělého brejku v poslední minutě strhl vítězství na svoji stranu. Tento zápas nás stál konečné vítězství. Přestože jsme nezískali na tomto turnaji zlaté medaile, jsme výkony i předvedenou hrou na turnaji spokojeni. Naši kluci ve všech zápasech převáděli velmi dobrý fotbal a zejména čtveřice Pěnkava, Jonáš Fanta, Otta, a Veselý na palubovce dominovali", řekl k turnaji trenér Novák. Martin Otta byl dokonce na turnaji po zásluze vyhlášen nejlepším hráčem turnaje. Na turnaji v Železném Brodě startovali i hráči ročníku 2008, jako B tým RMSK. Vedli si celkem slušně, bohužel malé brány a těžký futsalový míč nám dělal velké problémy a byl tak naším nejvěětším soupeřem. "Konecné 4. místo je asi adekvátním odrazem dnešní hry za aktuální konstalace hvězd", řekl k turnaji trenér Masařík.

Co se starší přípravce nepovedlo v sobotu, povedlo se v neděli na turnaji pro hráče ročníku 2006 v Jičíně. Kluci od prvního zápasu herně i výsledkově dominovali a vyhráli všech šest zápasů při skóre 32:3 a na konci turnaje mohli slavit zlaté medaile!!!. "Výborné výkony celého týmu, který jsem nemusel téměř kaučovat. Kluci plnili téměř všechny požadavky, které si říkáme na trénincích a před každými zápasy. Vynikající individuální výkony okořeněné dobrou kombinační hrou nám přinesli nejen vítězství, ale i chválu od našich soupeřů. Výborné výkony celého týmu na turnaji umocnili radost Jirkovi v brance, který převzal cenu pro nejlepšího brankáře turnaje", zhodnotil turnaj trenér Ernest Jablonovský. "Cena pro Jirku za nejlepšího brankáře je zasloužená odměna za velmi dobrý přístup k tréninkům a zápasům", doplnil hlavní trenér starší přípravky Aleš Novák.

DALŠÍ KOLO STĚŽERSKÉ LIGY BYLO PRO CIDLINSKÉ BARVY OPĚT ÚSPĚŠNÉ...
(Nový Bydžov, vloženo 31. 01. 2017)
Další kola Zimní Stěžerské halové ligy mají za sebou naše týmy a tentokrát se dařilo oběma kategoriím. Nutno dodat, že nadmíru dobře! ,,Vzhledem k nabitému programu obou kategorií, tedy mladší a starší přípravky, jsme byli nuceni odehrát v jeden den dva zápasy. V sobotu hrála starší přípravka proti Třebechovicím (16:4) a Olympii HK (12:5), v neděli pak mladší přípravka s Malšovou Lhotou (10:4) a Chlumcem B (24:3). Velmi mě těší, že v utkání obou kategorií byli trenéři spokojeni s předvedenou hrou, především vyzdvihovali individuální herní výkony všech hráčů, kteří se nebojí soubojů 1:1, ze kterých odcházejí s čím dál tím větší úspěšností. Dále poukazovali na dobrou a neutuchající snaha o rozehrávku ze zadních řad a nekompromisní zakončení v útočné fázi, mnohdy i do prázdné branky", řekl k zápasům šéftrenér Matěj Novotný.


 

Turnaj FC Hradec Králové pro ročník narození 2005 a mladší
(Nový Bydžov, vloženo 31. 01. 2017)
Fotka uživatele RMSK Cidlina Nový Bydžov.Neděle 29. 1. 2017, sportovní hala Předměřice, Systém: 10 týmů, 2 skupiny po 5 týmech

Skupina A: FC Hradec Králové, FK Ústí nad Labem „červení“, AP Orzel Zabkowice Slaskie, FK Teplice „žlutí“, FC Olympia HK U13

Skupina B: Slovan Broumov, UKS Lechia Dzierźonów, FK Ústí nad Labem „modří“, FK Teplice „bílí“, RMSK Cidlina Nový Bydžov

Celý článek zde...

 

STARŠÍ PŘÍPRAVKA V SOBOTU ČTVRTÁ V PARDUBICÍCH. V NEDĚLI ÚSPĚŠNÁ STĚŽERSKÁ LIGA. ROZŠÍŘILI JSME REALIZAČNÍ TÝM...
(Nový Bydžov, vloženo 23. 01. 2017)
V sobotu 21.1.2016 vyrazila starší přípravka na turnaj pro ročník 2006 do Pardubic. Klukům se vstup do turnaje vydařil a první 3 zápasy ve skupině vyhráli. Nejprve zdolali Pardubice 4:2, poté 3:2 Chrudim a ČAFC Brno 3:0. Přestože v posledním zápase ve skupině prohráli 7:3 s Třebíčí, postup do semifinále jim neunikl. V semifinále naše hráče čekal druhý tým Pardubic. Zápas nabídl dramatickou a vyrovnanou bitvu na jejímž konci se bohužel radoval soupeř z vítězství 4:2. Prohra tak odsunula náš tým do boje o bronzovou medaili, ve kterém se už projevila větší fyzická vyspělost soupeře, kterému naši hráči nestačili a podlehli 1:6. Pro "modrobílé" barvy tak zbylo nepopulární 4. místo.

"Přestože jsme nakonec nezískali medaili, hodnotíme turnaj pozitivně. Dokázali jsme postoupit z těžké skupiny do semifinále, na naši hru se dalo koukat, a to vše je umocněno tím, že ačkoliv se jednalo o turnaj ročníku 2006, naše mužstvo bylo v poli až na dvě výjimky tvořeno hráči ročníku 2007", hodnotil turnaj trenér Ernest Jablonovský.

 

V neděli pak další část týmu sehrála další dva zápasy v rámci Zimní stěžerské halové ligy. Našimi soupeři byli nejprve Předměřice a po hodinové přestávce FC HK dívky. ,,Přestože nám několik hráčů vypadlo těsně před zápasem ze stavy a někteří kluci museli nastoupit na nezvyklých postech, dokázali jsem v obou zápasech zvítězit", řekl trenér Novák, který v uplynulých dnech dokázal rozšířit svůj realizační tým o novou vedoucí - Nikolu Brattovou. ,,O rozšíření našeho týmu o novou vedoucí/ho jsme uvažovali již delší dobu. Jsem rád, že se Alešovi podařilo takového člověka najít. Paní Brettová byla horkým adeptem již delší dobu. Pevně věřím, že je člověkem na svém místě a ulehčí trenérům od čím dál tím větší byrokracie a ti se tak budou moci plně věnovat fotbalovým věcem. Činnost nové vedoucí bude spočívat především v administrativních záležitostech týmu. Nikolu tímto mezi sebou oficiálně vítáme a těšíme se na vzájemnou spolupráci", doplnil šéftrenér Matěj Novotný.

 

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA: ROČNÍK 2008 SUVERÉNNĚ VYHRÁL TURNAJ V NÁCHODĚ, ROČNÍK 2009 V PARDUBICÍCH PÁTÝ...
(Nový Bydžov, vloženo 23. 01. 2017)
O víkendu sehrála mladší přípravka další dva kvalitní turnaje. Nejprve v sobotu odehráli hráči narození v roce 2008 kvalitně obsazený turnaj v Náchodě i za účasti polských týmů. ,,Kluci dneska všichni makali na nejvyšší obrátky a výsledkem toho bylo jednoznačné vítězství. Premiéra na lavičce tohoto týmu se mi vydařila, za což vděčím především klukům, kteří se vlastně trénují sami. Tím jsem měl svoji premiéru na lavičce ulehčenou. Umocněná radost pak přišla, když Láca vyhrál cenu pro nejlepšího brankáře, Kuba Vobořil se do posledního zápasu pral o krále střelců, který mu utekl o pouhý jeden gól a nakonec chvála takřka všech trenérů ostatních týmů, kteří se doslova rozplývali nad našimi výkony. Kluci jen tak dál, hlavně nepolevovat!", řekl k turnaji Zdeněk Masařík.

V neděli pak odehráli hráči ročníku 2009 turnaj v Pardubicích, který byl neméně tak dobře obsazený, jen bez zahraničního soupeře. Trenéři se po nominaci museli popasovat se dvěma omluvenkami. Nakonec tedy k turnaji odjelo pouze 7 hráčů, kteří ale bojovali do poslední minuty a z MIDA Sport cupu si odváží krásné 5. místo. Tento turnaj hodnotí Matěj Novotný: "V základní skupině jsme se rozjížděli vlažně, když jsme první zápas podlehli domácím Pardubicím 3:0. Dále pak přišly dvě vítězství (Chrudim 2:1 a Pardubičky 3:2), ve kterých jsme byli lepším týmem. V posledním zápase ve skupině jsme brzy vedli, ale vítězství ani remízu, zaručující postup do bojů o medaile, jsme (zaslouženě) neudrželi. Se Žďárem, pozdějším vítězem turnaje jsme prohráli 2:1. V utkání o celkové 5. místo jsme až v penaltovém rozstřelu porazili FC Hradec Králové (1:1 v základní hrací době). Páté místo odpovídá našim předvedeným výkonům. Těší mě individuální hra všech hráčů a neutuchající snaha o kličky v kterémkoliv prostoru hřiště a poměrně dobrou a úspěšnou snahu o spolupráci minimálně dvou hráčů, včetně rozehrávky brankáře nohama".

POSÍLENÝ PROVODOV DRUHÝM SOUPEŘEM NAŠEHO ÁČKA, I TENTOKRÁT JSME VYŠLI STŘELECKY NAPRÁZDNO
(Nový Bydžov, vloženo 22. 01. 2017)

RMSK NOVÝ bydžov - SOKOL PROVODOV         0   :   2 (0:0) 22. 1. 2017 od 13:30, UMT Chudonice
BR
anky: 72. D. Hlava, 83. ???
SESTAVA RMSK:
Strýhal (46. D. Průcha) - Žalman (46. Pilný), Obermajer (46. Matějka), Mokošín, Vrabec (46. Stránský) - Blažej (61. Batelka), Mejstřík - Vincour (46. Pokorný), Šorm (70. Jelínek), Zich - Jelínek (46. Holec), trenéři V.Blažej, M. Blažej, P. Obermajer

rozhodčí P. Průcha, ŽK 0:0, ČK 0:0, PK 0:0, 20 diváků

VLADIMÍR BLAŽEJ, MICHAL BLAŽEJ, TRENÉRI RMSK: ,,Výrazně posílený tým Provodova byl naším druhým soupeřem v přípravném období, moc pozitivního nám toho ale tento zápas nepřinesl. První poločas jsme určitě byli aktivnějším týmem, ale v naší hře bylo velké množství nepřesností, zbrklosti, ale bohužel i špatného plnění týmových rolí, z čehož pramenila dost neurovnaná hra. Nějaké šance jsme si vytvořili, ale střelci opět selhávali, poločasové skóre tak zůstalo bez branek. V druhém poločase se udělalo několik plánovaných změn, zlepšení v projevu to ale nepřineslo, spíše vznikalo více oken v naší obraně, což dokázali hráči Provodova, v čele s novou tváří, nejlepším střelcem přeboru Davidem Hlavou, dvakrát potrestat. Branky ještě mohly padnout na obou stranách, další úspěšní střelci už se ale nenašli ani v jednom týmu, nás během celého zápasu dokonale vychytávali naši brankáři Strýhal s Průchou, které jsou soupeři po dohodě zapůjčili a každý odchytal poločas za jeden tým. Provodov bude na jaře určitě hrát v soutěži zcela jinou roli, nicméně náš výkon jim dnešní výhru usnadnil, stručně a jasně, nehráli jsme dobře."

STARŠÍ PŘÍPRAVKA: NABITÝ VÍKENDOVÝ PROGRAM PŘINESL DOBRÉ VÝKONY I CHVÁLU OD TRENÉRŮ...
(Nový Bydžov, vloženo 17. 01. 2017)

Vedení starší přípravky připravilo pro své svěřence na uplynulý víkend opravdu nabitý program. V sobotu se hráči střetli ve Sportovní hale v Hlušicích v přípravném utkání proti FK Chlumec nad Cidlinou. Hráči byli po dohodě s chlumeckým trenérem rozděleni na dvě družstva. 

,,Náš "silnější"  tým byl ve všech zápasech jasně lepší, kluci dobře kombinovali a všech směrech byli lepší. Porazili Chlumec B 11:0 a 9:0. S Chlumcem A to bylo 5:2 a 2:2. Ale ten remízový zápas byl vyloženě o naší mizerné koncovce. Náš "slabší" tým s Chlumcem B dvakrát remizoval, ale i v těchto zápasech jsme měli navrch, jen tuto převahu nedokázali naši kluci proměnit v branky. S Chlumcem A jsem jednou prohráli 0:7. To je jediná kaňka na jinak dobře odehrané přípravě. Bohužel Denis v brance párkrát nedobře rozehrál a proto se zdá být výsledek tak hrůzostrašný. Druhý zápas proti Chlumci A už byl herně i výsledkově (0:0) vyrovnaný. Celkově tedy převládá spokojenost", řekl k sobotním zápasům trenér Aleš Novák. Celý článek zde...

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA: VELMI DOBRÝ VÝKON V HLUŠICÍCH. NAOPAK VE STĚŽERÁCH SE OPĚT MOC NEZADAŘILO
(Nový Bydžov, vloženo 17. 01. 2017)

Sobotní den uplynulého víkendu přinesl hráčům mladší přípravky přípravná utkání. Hráči ročníku 2008 sehráli velmi kvalitní zápas v Hlušické sportovní hale, kde porazili FK Kolín vysokým rozdílem. Zápas hodnotí šéftrenér přípravek Matěj Novotný: "Dnešní představení se mi velmi zamlouvalo. Kluci předváděli velmi kvalitní kombinační hru postavenou na dobrých individuálních výkonech. Soupeře jsme k vlastní brance pouštěli spíše sporadicky a v ofenzivní části jsme byli velmi úderní. Musíme však zapracovat na lepší rozehrávce od brankáře přes útočníky, kteří musí zvýšit svůj pohyb bez míče a lepší výběr místa. Další bod pro zlepšení bych viděl ve včasnějším zahajováním kliček - mnohdy totiž při kličkách vrazíme do soupeře na místo jeho obejití." 

Hráče ročníku 2009 v kombinované sestavě doplněné hráči z minipřípravky absolvovali druhé utkání Zimní Stěžerské halové ligy. Domácí "B" tým byl opět nad naše síly, utkání nakonec naši hráči prohráli o více jak deset branek. "Ani druhé naše vystoupení v této celozimní soutěži pro nás nemělo šťastný konec. Je vidět, že hráčům chybí větší herní praxe. Musíme na tom společně všichni zapracovat. Na hře jsem však viděl i pozitiva v poměrně slušném výkonu brankáře Sebika Sajkršmída. Musíme zvednout hlavu a v trénincích nepolevovat a i nadále tvrdě pracovat", řekl k zápasu ve Stěžerách nový trenér mini přípravky Zdeněk Pěnkava.

TÝM U12 TŘETÍ NA TURNAJI FOTTUR Jaroměř 2017 pro ročník narození 2004 a mladší
(Nový Bydžov, vloženo 16. 01. 2017)
Fotka uživatele RMSK Cidlina Nový Bydžov.Účastníci: MFK Nové Město nad Metují, TJ Dvůr Králové nad Labem, MFK Trutnov, FC Spartak Rychnov nad Kněžnou, TJ Velké Poříčí, FC Nový Hradec Králové, TJ Sokol Třebeš, RMSK Cidlina Nový Bydžov 2005

Pavel Obermajer, trenér RMSK: ,,V konečném pořadí jsme se umístili na třetím místě. Tým se po celý turnaj snažil o kombinační hru a ve většině utkání dominoval. Nestačil pouze na starší hráče z Třebše a Trutnova. Individuální ocenění si z našeho týmu odnesli Martin Reil za nejlepšího střelce a Adam Dvořáček za nejlepšího brankáře."

 

trutnov hostil 7. galavečer krajského fotbalu, mezi vyhlášenými i dominik dÖme a michal blažej
(Nový Bydžov, vloženo 15. 01. 2017)
Fotka uživatele RMSK Cidlina Nový Bydžov.V pátek 13. 1. 2017 se v Trutnově konal 7. Galavečer krajského fotbalu. Krajský svaz na něm ocenil nejlepší hráče, trenéry, ale i osobnosti, které pozvedly fotbal v našem kraji. Rok 2016 byl mimo jiné rokem 15.výročí vzniku Královéhradeckého krajského fotbalového svazu, i toto jubileum bylo na galavečeru výrazně zmiňováno. K vidění bylo i mnoho fotbalových osobností, např. hráč prvoligového FC Hradec Králové Radim Ottmar, bývalý reprezentant Karel Piták, trenérská legenda Ladislav Škorpil, generální sekretář FAČR Rudolf Řepka, primátor města Hradec Králové Zdeněk Fink a mnoho dalších.

Mezi oceněnými se objevili i dva zástupci RMSK Cidlina. Prvním z nich byl dorostenec Dominik Döme v kategorii Junior Bomber, ve které se stal s 43 brankami nejlepším střelcem v kategorii mladšího dorostu roku 2016. Druhým vyhlášeným zástupcem klubu se stal Michal Blažej, který byl zvolen do ideální jedenáctky Krajského přeboru dle hradeckého Deníku za rok 2016. Společně s ním se v této společnosti objevili Jakub Drahorád z Broumova, Vojtěch Bělka a Josek Homolka z Vysoké n.L., Jan Hable a Martin Malý z Náchoda, Aleš Hašek z Kostelce n.O., Tomáš Martínek z Červeného Kostelce, Pavel Němeček z Kratonoh, David Veselý ze Slavie Hradec Králové a nejlepším hráčem rok 2016 byl vyhlášen zároveň i nejlepší střelec loňského ročníku Jiří Kořínek, nyní už hráč třetiligové Olympie Hradec Králové.

a tým dospělých má za sebou první přípravné utkání, ve vyrovnaném utkání podlehl těsně diviznímu dvoru králové
(Nový Bydžov, vloženo 14. 01. 2017)
RMSK NOVÝ bydžov - tj dvůr králové n.l. "A"         0   :   1 (0:0) 14. 1. 2017 od 11:00, UMT Chudonice
BR
anky: 76. Otradovský
SESTAVA RMSK:
D. Průcha (46. Strýhal) - Žalman (81. Holec), Matějka, Stránský, Vrabec - Blažej (71. Pokorný), Trejbal - Pokorný (46. Vincour), Šorm, Zich - Holec (46. Jelínek), trenéři M. Blažej, P. Obermajer

TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček (46. Vl. Matula) – Picha (46. D. Vitebský), Kruliš (46. Rejl), J. Macháček, Tomeš – Fejk (46. Vágner), O. Vaníček (46. J. Dvořák), Hruška (46. Voldán), Poděbradský (46. Mertlík) – Janouch (46. M. Otradovský), O. Ujec.

rozhodčí P. Průcha, ŽK 0:0, ČK 0:0, PK 0:0, 20 diváků

MICHAL BLAŽEJ, TRENÉRI RMSK: ,,První přípravné utkání nám připravilo dvě těžké překážky, první z nich byl velmi kvalitní tým divizního Dvora Králové s mnoha bývalými bydžovskými hráči (Janouch, Vaníček O., Vaníček J., Macháček, Voldán, Tomeš), druhou pak těžký terén za neustálého sněžení. Na to, že to byla první příprava, se mi výkon všech, až na jednu výjimku, zamlouval, byli jsme aktivní při napadání, snažili jsme se o rychlý přechod do útoku a v obou poločasech jsme si vypracovali více brankových příležitostí. V tom nám ale Dvůr ukázal, o čem jsou soutěže výše, z méně šancí gól dal, my z těch našich ne. V tomto ohledu byl proti hlavně Bydžovák Petr Tomeš v dresu Dvora, který dvakrát dostihl a ukopl míč směřující do prázdné branky. Troufám si říct, že jsme nebyli po celý zápas horším týmem a byl to slušný začátek, ale je potřeba, abychom se každým dalším týdnem a zápasem někam posouvali a zlepšovali jednotlivé technické i taktické prvky ve hře."

Fotka uživatele RMSK Cidlina Nový Bydžov.

ROZLOSOVÁNÍ HLAVNÍCH TURNAJŮ ONDRÁŠOVKA CUPU 2017, ročníky U9 a U13 znají své další soupeře
(Nový Bydžov, vloženo 10. 01. 2017)
http://files.rmskcidlina-pripravky.webnode.cz/200000915-2395024916/FFN_4762-1024x682.jpgVe čtvrtek dopoledne proběhlo v novém sídle Fotbalové asociace České republiky v Praze losování hlavních turnajů Ondrášovka cupu 2017. Celou akci moderoval známý sportovní komentátor České televize Pavel Čapek za přítomnosti patrona projektu Jakuba Koháka, kromě tohoto známého fotbalisty tahali míčky z osudí i Jiří Jarošík, Vlastimil Vidlička a Pavel Mareš. Losování se účastnili i zástupci našeho klubu Martin a Matěj Novotní a byli tak přítomni nalosování těchto našich soupeřů.

Kategorie U9 se ve skupině B střetne s SK Sigma Olomouc, AC Sparta Praha, 1. FC Slovácko, SK Vysoké Mýto, SC Xaverov Horní Počernice, SK Dynamo České Budějovice, Bohemians Praha 1905, FK Slavoj Český Krumlov, SK Motorlet Praha, FC Žďas Žďár nad Sázavou a SK Junior Teplice. Finálová skupina této kategorie se odehraje 3. - 4. 6. 2017 ve Vysokém Mýtě.

Hráčům z U13 byly nalosováni soupeři FC Baník Ostrava, AC Sparta Praha, FC Hradec Králové, FK Viktoria Žižkov, MFK Frýdek Místek, SK Kladno, FK Jablonec, FK Ústí nad Labem, FK Teplice, MŠK Žilina a FC Zbrojovka Brno. Turnaj sehrají v Hradci Králové ve dnech 6. - 7. 5. 2017.

Video o losování zde...

STARŠÍ PŘÍPRAVKA ZAHÁJILA "ZIMNÍ PŘÍPRAVU", PRVNÍ ZÁPAS ´ZIMNÍ STĚŽERSKÉ HALOVÉ LIGY´ODEHRÁLA MLADŠÍ PŘÍPRAVKA
(Nový Bydžov, vloženo 10. 01. 2017)
V pátek 6 ledna zahájila v Hlušické sportovní hale zimní přípravu starší přípravka. Trenéři na úvodním tréninku přivítali 16 natěšených fotbalistů z dvacetičlenného kádru. "Příprava" bude probíhat v domácích podmínkách. Využívat se bude kromě Hlušické sportovní haly, tělocvična v Novém Bydžově a také hřiště s umělým povrchem. Klasické soustředění absolvovat hráči nebudou, pro oba ročníky starší přípravky je přihlášené po třech kvalitně obsazených halových turnajích, další zápasy jsou předběžně domluvené a mimo to hrají také Zimní Stěžerskou halovou ligu. Její, pro RMSK, první kolo sehráli v neděli 8. ledna proti soupeři z Černilova. "Tento zápas se nám bohužel herně ani výsledkově příliš nevydařil. Nemrzí nás ani tak konečná prohra o jeden gól jako spíš převedený výkon, ve kterém bylo příliš mnoho nepřesností. Kluci měli velký problém s přechodem z haly, kde se hraje na mantinely na hřiště kde mantinely chybí a je potřeba daleko více kombinovat. Věříme, že příští týden při přípravných zápasech s Chlumcem a v Jičíně bude naše hra již daleko lepší", řekl k zápasu vedoucí trenér starší přípravky Aleš Novák.

Kombinovaná sestava mladší přípravky a mini přípravky odehrála první zápas Zimní Stěžerské halové ligy. Výsledkově ani herně se týmu moc nedařilo. Přechod z haly, kde se hrálo na mantinely, na umělou trávu bez mantinelů dělal našim hráčům velké problémy. "Naše první představení ve Stěžerách se nám moc nevydařilo. Samozřejmě z toho nevěšíme hlavu - kluci naskočili do zápasu po téměř měsíčním fotbalovém půstu a i to se na hře odrazilo. Navíc mužstvo bylo složeno z hráčů mladší i mini přípravky, což bylo také znát. Nicméně v podobném duchu chceme tuto soutěž odehrát. Letošní ročník jsme přihlásili především pro hráče r. 2009, kteří nejsou tolik vytěžováni nebo s fotbalem v posledních měsících teprve začali a také pro hráče r. 2010 z mini přípravky. Jsme přesvědčeni, že herní praxe dá klukům nejvíce a jejich fotbalový růst bude tak rychlejší", říká Matěj Novotný, šéftrenér přípravek RMSK. 

Další utkání ZSHL odehraje "mladší" přípravka v sobotu 14.1. od 11hod. Soupeřem jim bude domácí tým Stěžery B. Více informací o Zimní Stěžerské halové lize naleznete ZDE.

BÝVALÍ I SOUČASNÍ CIDLIŇÁCI OCENĚNI NA GRASSROOTS GALAVEČERU NA ŽOFÍNĚ, VIDĚT BYLI I DALŠÍ ZÁSTUPCI KRAJE
(Nový Bydžov, vloženo 09. 01. 2017)
Fotka uživatele RMSK Cidlina Nový Bydžov.Začátek Nového roku se nesl ve znamení významné fotbalové události, kterou byl jubilejní 15. ročník Galavečera Grassroots fotbalu. V neděli 8. ledna 2017 se na Žofíně sešli ti nejlepší dorostenci, futsalisté, či trenéři neprofesionálního a mládežnického fotbalu. Mezi gratulujícími se mimo jiné objevili reprezentační trenér Karel Jarolím, legenda české reprezentace Jan Koller, česká reprezentantka Pavlína Ščasná, trenér úspěšné „jednadvacítky“ Vítězslav Lavička nebo nejmladší hráč v historii české ligy Dominik Mašek. Opět se této slavnostní akce zúčastnili i přední osobnosti z fotbalového, ale i obecně sportovního prostředí v čele s předsedou FAČR Miroslavem Peltou, sportovním ředitelem olympijského výboru Martinem Doktorem a ministryní školství Kateřinou Valachovou. Na Galavečeru zanechali stopu i bývalí a současní zástupci klubu RMSK Cidlina. Z rukou reprezentačního trenéra Karla Jarolíma převzal cenu za nejlepšího trenéra dorostu Karel Havlíček, který v minulosti trénoval tehdy ještě divizní bydžovský tým dospělých a nyní proti našemu týmu nastupuje i jako protihráč v dresu Červeného Kostelce. Jako jeden z tvůrců projektu tzv. FAČR mobilů převzal ocenění od zástupce UEFA Franka Ludolpha současný hrající trenér dospělého A týmu Michal Blažej, jinak také Grassroots manažer Fotbalové asociace.

Nebyli to ale jediní dva ocenění z Královéhradeckého kraje. Ocenění pro nejlepšího trenéra žáků převzal trenér FC Hradec Králové Vlastimil Frýdek a cenu pro nejlepší sociální akci roku převzal místopředseda OFS Hradec Králové Vladan Haleš za organizaci akce Den partnerů, která podporuje Fakultní nemocnici v Hradci Králové.

V minulosti byli na tomto Galavečeru oceněni například i Vladimír Blažej za nejlepšího trenéra žáků, Jan Kuchta byl v minulé roce třetí v pořadí kategorie dorostenec roku, oceněn byl také Jáchym Tuček v kategorii fair play.

a tým dospělých zahájil zimní přípravu, kádr osmnácti hráčů čeká celkem osm přípravných utkání
(Nový Bydžov, vloženo 07. 01. 2017)
Už v pátek 6. 1. 2017 zahájil zimní přípravu A tým mužů RMSK Cidlina. Hrající trenér Michal Blažej na prvním tréninku přivítal 15 hráčů, omluveni byli další tři hráči kádru. Jedinou ztrátou ve složení týmu by měl zůstat odchod Tomáše Vaňka, který požádal o uvolnění do Dobříkova (1. A třída Pardubického kraje), kde hraje i jeho bratr Jiří, do přípravy se naopak po podzimním zranění naplno zapojí Michal Batelka. Trénovat s týmem budou i dorostenci Dominik Vocásek a Jan Pilný, předpoklady pro zapojování do dospělého fotbalu má i sedmnáctiletý Dominik Döme, u kterého záleží především na jeho dalším přístupu.

V následujících týdnech sehraje tým 8 přípravých utkání se soupeři z různých úrovní soutěží (Dvůr Králové A, Roudnice, Hořice, Trutnov, Převýšov, Třebeš, Kratonohy, Chrudim B), během kterých by se hráči měli připravit na velmi těžkou jarní část krajského přeboru, ve které budou obhajovat aktuální první příčku.

První utkání mohou fanoušci našeho týmu vidět v sobotu 14. 1. 2017 od 11:00 na umělé trávě v Chudonicích, soupeřem bude divizní Dvůr Králové n. L. "A".

PŘÍPRAVNÁ UTKÁNÍ:
14. 01. 2017 - Dvůr Králové n.L. "A", 11:00, UMT Chudonice
22. 01. 2017 - Sokol Provodov, 13:30, UMT Chudonice
29. 01. 2017 - SK Městec Králové, 11:45, UMT Chudonice
05. 02. 2017 - MFK Trutnov "A", 13:30, UMT Chudonice
12. 02. 2017 - SK Převýšov, 13:30, UMT Chudonice
19. 02. 2017 - SK Třebeš, 11:45, UMT Chudonice
25. 02. 2017 - FK Kratonohy "A", 11:45, UMT Chudonice
04. 03. 2017 - MFK Chrudim "B", 11:45, , UMT Chudonice/Hlušice

žáci a dorostenci se na bydžovském zimním stadionu utkali se svými trenéry a rodiči
(Nový Bydžov, vloženo 07. 01. 2017)
Fotka uživatele RMSK Cidlina Nový Bydžov.Ve středu 4. 1 .2017 se na zimním stadionu v Novém Bydžově odehrálo exibiční utkání týmů složených z hráčů žákovských a dorosteneckých týmů RMSK Cidlina a jejich rodičů s trenéry. Konečný výsledek 10:8 pro tmavý tým už nebyl tak důležitý, Pro všechny účastníky šlo o netradiční start do zimních příprav, které budou jednotlivým týmům postupně začínat v dalším týdnu.

 


NAKUPUJETE NA INTERNETU? pODPOŘTE ZÁROVEŇ I KLUB RMSK CIDLINA
(Nový Bydžov, vloženo 15. 12. 2016)
Přátelé, kamarádi, fanoušci, přidali jsme se do projektu GIVT.cz. Pokud nakupujete na internetu – od svetru, přes parfém, televizor, dovolenou nebo si objednáváte jídlo domů – můžete nám pomoci. Uděláte to takto:

1. Před nákupem půjdete na www.givt.cz
2. Vyberete eshop, na kterém chcete nakoupit
3. Nakoupíte, jak jste zvyklí
 

To je celé. Nestojí vás to ani korunu navíc a my dostaneme část peněz z ceny nákupu. Nakupovat se dá i anonymně, takže pokud nechcete, nemusíte se nikam registrovat. A můžete o této možnosti říci i svým přátelům – ať nenakupují "zbytečně" :)

Pokud se bojíte, že na tuto možnost podpory v budoucnu zapomenete, TADY najdete chytré rozšíření prohlížeče, které vás vždy při nakupování upozorní. Díky, že na nás myslíte a pomáháte nám!

ZÁSTUPCI RMSK CIDLINA OCENĚNI NA GALAVEČERU NEJÚSPĚŠNĚJŠÍCH SPORTOVCŮ MĚSTA NOVÝ BYDŽOV
(Nový Bydžov, vloženo 15. 12. 2016)
Fotka uživatele RMSK Cidlina Nový Bydžov.Na Galavečeru nejúspěšnějších sportovců města Nový Bydžov v Jiráskově divadle byli vidět také zástupci klubu RMSK Cidlina. Jako nejuspěšnější kolektiv v kategorii dospělých byl zvolen náš A tým, který je momentálně na 1. místě krajského přeboru. V kategorii žáků a přípravek pak byl jako nejlepší kolektiv vyhlášen tým mladší přípravky RMSK Cidlina, oceněn byl i jeden z trenérů tohoto týmu, a to Matěj Novotný, který přebral cenu pro nejlepšího trenéra mládežnických týmů.

 


NOVÉ DRESY OD FIRMY JAKO PRO MLADŠÍ ŽÁKY
(Nový Bydžov, vloženo 15. 12. 2016)
Fotka uživatele RMSK Cidlina Nový Bydžov.Druhý největší fotbalový klub v kraji RMSK Cidlina Nový Bydžov, hrající nejvyšší žákovskou republikovou soutěž v rámci sportovních středisek mládeže (SpSM) za přispění dotace od Královéhradeckého kraje pořídil pro kategorie mladších žáků U12 a U13 dvě sady dresů od firmy JAKO. Dresy jsou vyvedeny v klubových barvách modré a bílé a kluci v nich bojovali nejen v mistrovských soutěžích, ale také například na celostátních kvalifikačních turnajích Ondrášovka Cupu, na kterém se ročník U13 probojoval mezi 24 nejlepších týmů z Čech a Moravy.

 

 


HLUŠICKÝ TURNAJ PRO ROČNÍK 2008 VELMI ÚSPĚŠNÝ PRO NAŠE HRÁČE...
(Nový Bydžov, vloženo 2. 12. 2016)
Další z povedených turnajů mají za sebou pořadatelé halových turnajů v Hlušicích. Do sportovní haly SŠTŘ se sjely opět velmi kvalitní týmy, mezi které patřil i tradiční zahraniční účastník MŠK Senec (podrobný seznam přihlášených týmů naleznete ZDE), celkem se do turnaje přihlásilo celkem 12 týmů, které sehrály nejprve zápasy v základní skupině každý s každým a poté se střetly v klasických vyřazovacích bojích - čtvrtfinále, semifinále, a o umístění. Celkový počet 78 zápasů odřídila trojice rozhodčích Vojtěch Mokošín, Pavel Vysuček a Adam Jiříček.

Pro naše hráče (oba týmy) se turnaj vyvíjel velmi dobře. "Modrý" tým se se svými soupeři pral velmi zdatně a nakonec skončil v základní skupině na 7. místě. Jejich celoturnajové snažení hodnotil trenér Kožíšek: "Tým složený částečně z hráčů r.n. 2009 doplněný kvalitními hráči r.n. 2008 se představil ve velmi slušném světle, kdy svojí bojovností sebral body několika kvalitním týmům a favorizované týmy slušně potrápil. Kluci nechali na hřišti v každém zápase mnoho sil, které jim v závěrečných bojích chyběli, aby uhráli lepší než konečné 8 místo. Kluci však zaslouží velký respekt, kdy často i s lepšími soupeři sahali po vítězství a o těsném výsledku často rozhodla jen individuální chyba".

Tým "zelených", který tvořil tým pouze hráčů ročníku 2008 nastřílel v základní skupině 52 branek, což bylo nejvíce ze všech týmů a skončili na 2. místě základní skupiny. ,,Tým zelených  se hned od začátku turnaje rozjel jako mašina a spustil slušný brankostroj. Další pozitivum kromě vstřelených branek je i fakt, že jsme několik zápasů neobdrželi ani branku. Slabší chvilku si však kluci přeci jen vybrali, a to s Příbramí, kdy jsme remizovali 2:2, druhou bodovou ztrátou ve skupině byla prohra s Vyškovem 2:3. V těchto zápasech jsme většinou doplatili na spoustu našich nevyužitých šancí. Kluci předváděli fotbal, který se líbil nejen  rodičům, ale i trenérům soupeřů, kteří nás nejednou pochválili. Kluci se zaslouženě dostali do finále (s Vyškovem), které patřilo k nejlepším zápasům víkendu. Nádherná kulisa, hlavně z řad našich rodičů dodala zápasu tu nejlepší atmosféru. Zápas jsme sice nakonec prohráli, ale byli jsme lepším týmem a tak kvalitní tým jako je Vyškov se často jen bránil a odkopával balony. I když kluci nakonec druhé místo obrečeli, určitě za celé účinkování na turnaji můžou chodit se vztyčenou hlavou.", řekl k týmu "zelených" Robert Kožíšek.

turnaj v třebešské sportovní hale v hradci králové přinesl našemu dospělému týmu druhé místo
(Nový Bydžov, vloženo 27. 11. 2016)
Část dospělého A týmu se zúčastnila halového turnaje, který uspořádal hradecký klub Sokol Třebeš. V konkurenci osmi týmů, které se spolu utkaly systémem každý s každým, se náš tým nakonec umístil na velmi hezkém druhém místě za vítěznými Libčany, které se opíraly o výborné výkony několika hráčů se zkušenostmi z nejvyšší futsalové soutěže. Zajímavostí v našem týmu jistě bylo, že jedním ze dvou nejlepších střelců se stal brankář Stanislav Strýhal, který společně s Michalem Blažejem vstřelili po 4 brankách.

Výsledky: RMSK Cidlina - Chlumec 3:1 (Žalman, Holec, Mejstřík), Třebeš B 4:1 (Döme, Blažej, Vrabec, Trejbal), Libčany 0:2, Chrudim 3:4 (Vrabec, Blažej, Holec), Roudnice 2:0 (Strýhal 2), Třebeš A 2:2 (Strýhal, Blažej), Slávia HK 7:1 (Döme 2, Pokorný 2, Blažej, Vrabec, Strýhal).

Střelci týmu: 4 - Blažej, Strýhal, 3 - Döme, Vrabec, 2 - Pokorný, Holec, 1 - Žalman, Mejstřík, Trejbal

Celkové pořadí: 1. SK Libčany, 2. RMSK Cidlina, 3. Sokol Třebeš A, 4. FC Slávia HK, 5. FK Chlumec, 6. MFK Chrudim, 7. TJ Sokol Roudnice, Sokol Třebeš B

Turnaje se zúčastnili: Stanislav Strýhal, Jan Vrabec, Radim Žalman, Alexandr Zich, Patrik Mokošín, Pavel Pokorný, Pavel Mejstřík, Michal Blažej, Martin Holec, Jakub Jelínek, Jakub Trejbal, Dominik Döme

MICHAL BLAŽEJ, hrající trenér: ,,V Třebši jsme sehráli velmi kvalitní turnaj, který pro nás byl příjemným ukončením úspěšné půlsezóny. Až na zbytečně ztracený zápas s Chrudimí, které jsme dovolili otočení výsledku z 3:0 na 3:4, jsme sehráli dobrý turnaj, kluci zápasy odmakali a díky aktivnímu fotbalu jsme byli i druhým nejlépe skórujícím týmem s 19 brankami za vítěznými Libčany, které turnaj zaslouženě vyhrály, zkušenosti některých jejich hráčů z futsalové ligové soutěže byly velmi znát. Nyní už nás od fotbalu čeká zasloužený odpočinek a sejdeme se zase v lednu v zimní přípravě. Za realizační tým bych rád všem členům kádru za tuto část sezóny poděkoval, odvedl se dobrý kus práce."

ročník u13 na turnaji v Chocni a na Teekanne cupu na Motorletu Praha
(Nový Bydžov, vloženo 25. 11. 2016)
RMSK Cidlina U13 se ve dnech 16. - 17. 11. 2016 zúčastnil velmi kvalitně obsazeného turnaje 7+1 na přírodní a umělé trávě, který pořádala společnost Díky Fotbalu ve spolupráci s FK Agria Choceň. Celkem se turnaje zúčastnilo 16 týmů (kromě níže zmíněných, se kterými jsme odehráli zápasy turnaj absolvovali ještě FC Chotěboř, Junior Strakonice, MSK Břeclav a druhý tým Viktorie Plzeň). Středeční zápasy se odehrály za vytrvalého deště a ve velmi chladném počasí. Čtyři utkání tohoto dne byly proto pro tým i z tohoto důvodu velkou zkouškou. Popasovali jsme se s tím však vcelku solidně až na poslední utkání s Vítkovicemi, který jsme výsledkově, ale především přístupově nezvládli. Druhý den se dohrávaly zbývající tři zápasy v základní skupině (vždy 1x22minut!!) a po této části i s přispěním dalších výsledků se nám podařilo postoupit do tzv. Zlaté skupiny o 1. - 8.místo, kam jsme si ze základní skupiny přenášeli tři výsledky (jedeno vítězství s FC HK a dvě prohry) ze základní skupiny. Zde se však již projevila naše menší fyzička i fyzická vyspělost a celkově jsme vybojovali  7.místo. Přesto za námi skončily i mnohé týmy zvučných jmen. Výsledek byl reálným obrázkem, čeho jsme momentálně schopní.   

Tým jsme v tomto termínu rozdělili na dvě skupiny, když druhá se zúčastnila rovněž velmi kvalitně obsazeného venkovního turnaje 17. 11. v Praze na Motorletu hraného rovněž na ½ hřiště 7+1. Zde se zúčastnilo turnaje 10 týmů a hrálo se systémem každý s každým 1x18minut. Celkové 6.místo není sice špatným výsledkem, ale víme, že v tomto týmu (myšleno celkově – i skupina, která hrála v Chocni) je velmi solidní potenciál a věříme, že při kvalitní zimní přípravě může tento ročník dosáhnout velmi dobré úrovně jako tým, jeví se zde velmi dobře i některé individuality. Celý článek a fotografie zde...

TURNAJ PRO HRÁČE ROČNÍKU 2009 VYHRÁLY PARDUBICE, NAŠI HRÁČI NA 4. MÍSTĚ...
(Nový Bydžov, vloženo 22. 11. 2016)
Dalším turnajem, tentokrát pro hráče ročníku narození 2009, pokračoval Seriál halových turnajů v Hlušicích. Vítězem celého turnaje se stal FK JUNIOR Pardubice, naši hráči skončili na 4. a 7. místě. Nejlepším hráčem Martin Machač (Pardubice), brankářem Jiří Strnda (Hořiněves), střelcem Radim Toman (Vyškov) a nejmladším hráčem na turnaji pak byl Samuel Fedorco z Olšan. Pořadatelům tento turnaj zabral, po organizační stránce, poměrně dost úsilí. V týdnu před turnajem se postupně přihlásily tři týmy, aby se v rozmězí 36 hodin opět odhlásily. "Tuto organizační perličku jsem ještě nezažil a pevně doufám, že už nikdy nezažiju :-) . Musím říct, že vymyslet systém, aby děti odehrály co možná nejvíce zápasů na dvoudenním turnaji pro 7 týmů, nebylo jednoduché. Nakonec jsme vymysleli systém "každý s každým" v základní skupině dvoukolově a poté klasické vyřazovací boje pro první 4 týmy. Ostatní týmy sehrály skupinu o celkové 5. - 7. místo. Každý tedy odehrál 14 utkání ve dvou dnech, což považuji za dostatečné herní vytížení. A aby toho nebylo málo, tak nám v sobotu ráno nedorazil rozhodčí, avšak i s tím jsme si nakonec poradili. Turnaj "blbec" jsme si snad už vybrali...", řekl k problémům a systému turnaje jeho hlavní organizátor Matěj Novotný. Celý článek zde...

 

PRVNÍ HALOVÝ TURNAJ V HLUŠICÍCH, DOMÁCÍ HRÁČI NA KRÁSNÉM 3. MÍSTĚ...
(Nový Bydžov, vloženo 13. 11. 2016)
Opět se roztočil kolotoč halových turnajů v hlušické sportovní hale SŠTŘ Nový Bydžov. První turnaj byl pořádán pro ty nejmenší, představili se hráči ročníku narození 2010 a mladší. Nakonec do nově zrekonstruované haly v Hlušicích dorazilo 5 týmů, které mezi sebou sehrály dvoukolově utkání každý s každým. Vítězem celého turnaje se stal tým FC Hradec Králové "černí", na 2. místě se umístil Sokol Újezd (vítěz prvního kola), třetí místo patřilo DOMÁCÍMU RMSK Cidlina, jehož hráči za sebou nechali FC Hradec Králové a partnerský klub FK Chlumec nad Cidlinou. "Dnešní turnaj byl skvělý. Vidět "čistou" a nefalšovanou radost dětí, pěkné góly, snahu o kličky a kolikrát i úsměvné nekontrolované pády přináší krásný pocit pro který to děláme. A když k tomu všemu přispějí i rodiče pozitivní náladou a neustálým fanděním, a skvělí trenéři, kteří velkou měrou pomohou k bezproblémovému turnaji, tak se pak vše dělá mnohem lehčeji a hodnocení turnaje nemůže být jiné než pozitivní.

K hodnocení našich borců - po úspěšném začátku, kdy jsme v prvním zápase porazili Chlumečáky po dobré hře, ve které nechyběla bojovnost, rychlost práce s míčem i bez a potřebná dynamika, jsme sehráli další povedený zápas s FC HK "zelení", ve kterém jsme měli dost šancí, bohužel žádnou nevyužili a prohráli, řekl bych až nezaslouženě, 0:4. Pak jakoby na nás padla deka, přišla typická dětská výkonnostní sinusoida a naše výkony klesaly a klesaly. Po obědě jsme však nastoupili k zápasům s větší vervou bojovat a nenechat soupeři ani kousek zadarmo. Zafungovala zřejmě i přítomnost vždy pozitivně naladěného trenéra Zdendy Pěnkavy a kluci zase předváděli skvělou hru. Výsledkem toho bylo celkové 3. místo, což beru jako nadstavbu. Především mne těší, že kluky baví fotbal jako hra, že je nebaví prohrávat, že mají obrovskou radost z výhry a taky, že je do budoucna na čem stavět, což nám ukázaly dnešní zápasy. V RMSK by se  mohl budovat další dobrý tým, který nám poodkryl svůj potenciál. Uvidíme postupem času. Nyní se budeme snažit hrát více zápasů, přihlásili jsme i Zimní stěžerskou halovou ligu, ve které se budeme setkávat se staršími protihráči, což nás určitě posune kupředu rychleji, vyjednáno je několik přípravných zápasů, na dalším vytížení budeme pracovat", zhodnotil nejen úvodní turnaj letošního maratonu, trenér a hlavní pořadatel našich turnajů Matěj Novotný.


HALOVÉ TURNAJE V HLUŠÍCÍCH SE BLÍŽÍ, HLAVNÍM PARTNEREM SPOLEČNOST "JAKO"...
(Nový Bydžov, vloženo 09. 11. 2016)
Velký maratón dvoudenních halových turnajů ve sportovní hale Střední školy technické a řemeslné v Hlušicích opět začíná již tento víkend. V letošním roce se pořadatelům podařilo uspořádat i jednodenní turnaj pro MINI přípravku (ročník 2010), kterým celý seriál roku 2016 odstartuje. Na úvod se tedy představí ti nejmenší, turnaje se zúčastní celkem 5 týmů, do hlušické haly přijede kromě domácího RMSK Cidlina partnerský klub FK Chlumec n. C., dále budou dva týmy reprezentovat FC Hradec Králové a jeden tým Sokol Újezd. 

Sportovní ředitel turnajů Matěj Novotný a technický vedoucí Milan Hamáček připravili pro týmy opět parádní prostředí.Sportovní hala se může pochlubit novým povrchem, který zřejmě láká a opět se na turnaje hlásí týmy z České republiky, ale i ze Slovenska. Z celkových šesti turnajů zatím není plně obsazen pouze ten pro ročník 2009, což se ale dle slov Matěje Novotného brzy změní. V dalších třech turnajích je, alespoň co se ubytovacích služeb týče, plno a "barák je obsazený až po střechu" (v našem případě po zámeckou věž) :-) . Týmy, které by se ještě chtěly přihlásit, stále ještě mohou, ubytování už ale musí řešit ve vlastní režii, např. v Novém Bydžově (pro případné doporučení ubytování je možno kontaktovat organizátory). Také na poslední turnaj se startovní listina začíná postupně zaplňovat, i na tento termín je však stále možné váš tým přihlásit.

V místní klubovně budou mít účastníci možnost občerstvení, ale také případné večerní diskuse nejen o fotbalové tématice. Začíná se v sobotu 12.listopadu od 9.00hod turnajem ročníku 2010. Hlavním partnerem těchto halových turnajů v roce 2016 je firma TEAM line, s.r.o. - výhradní distributor značky JAKO pro ČR.

MLADŠÍ ŽÁCI U13 POSTOUPILI MEZI NEJLEPŠÍCH 24 TÝMŮ V CELOSTÁTNÍM TURNAJI ONDRÁŠOVKA CUP...
(Nový Bydžov, vloženo 02. 11. 2016)
Dalšího skvělého úspěchu dosáhl tým RMSK Cidlina U13 první listopadový den roku 2016. Zúčastnil se kvalifikace celostátního turnaje Ondrášovka cup, který se pod patronací FAČR pořádá ve všech přípravkových a žákovských kategorií. Do této kvalifikace náš tým postoupil z předkvalifikačního srpnového turnaje z prvního místa, když neztratil ani bod a dokonce v pěti utkáních neobdržel ani branku. Samotná kvalifikační skupina (celkem bylo těchto kvalifikačních skupin 5) čítala 10 týmů a systém byl opět každý s každým, když utkání se hrála 1x15minut. Do finále Ondrášovka cup se nakonec kvalifikovalo 24 týmů…toto finále se bude hrát v květnu v Hradci Králové. Z každé kvalifikační skupiny postoupily 4 týmy, doplněné o loňského vítěze a týmy s divokou kartou. Celý článek a výsledky zde...

 

DALŠÍ POVEDENÝ VÍKEND PŘÍPRAVEK. MLADŠÍ SE LOUČILI NA HÁJEČEKU, STARŠÍ HRÁLI NA OLYMPII...
(Nový Bydžov, vloženo 31. 10. 2016)
Další povedený víkend mají za sebou naše přípravky, které potvrdily svoji stoupající výkonnost a opět předváděly kvalitní hru, ve které převládaly velmi dobré pasáže.

Mladší přípravka hrála v sobotu na hřišti SC Háječek. Vzhledem k tomu, že hráči ročníku narození 2008 hráli v pátek turnaj v Kosmonosech, tak k mistrovským zápasům odjeli hráči převážně ročníku 2009. V Hradci se naši hráči postupně střetli s Třebší (6:5 /5:1, 1:4/), FC HK (11:6 /6:1, 5:5/) a Dvorem Králové (12:2/4:2, 8:0/). Předvedené výkony hodnotil Matěj Novotný takto: "Dneska jsme hráli na Háječku, kde jsme předpokládali dva velmi těžké soupeře a jednoho slabšího. Přesto dostali šanci hráči převážně ročníku 2009 (dvě 2009 a dokonce jedna 2010!). Hráči mě velice potěšili. V úvodním zápase proti Třebši jsme první poločas vyhráli s přehledem a "celopoločasovou" herní převahou. Na klucích byla vidět chuť a snaha o kličky a včasné přihrávky. Ve druhém poločase jsme se nedokázali poprat s vyspělejším soupeřem, nakonec jsme ho prohráli, ale v celkovém součtu obou poločasů jsme vstřelili o jednu branku více. Ve druhém zápase nás čekal velmi těžký soupeř FC HK. Kluky jsem nabádal na velký důraz, rychlost bez míče i rychlost práce s míčem. Kluci vše plnili do posledního puntíku a soupeře jsme nepustili, alespoň v prvním poločase, do většího "závaru". Vyzdvihnout v tomto utkání musím určitě Sebika v brance, který nejen dobře chytal, ale také velmi dobře rozehrával, čímž pomohl k zakládání dobrých a nebezpečných útoků, kde jsme se velmi dobře prosazovali, dokonce jsme vsítili dva góly do prázdné branky po velmi dobrých nahrávkách Tomáše Hrušky. Druhý poločas jsme měli menší smůlu v zakončení, přesto jsme odehráli velmi dobrý zápas, který nakonec dovedli do remízové přestřelky 5:5. Troufnu si tvrdit, že to byl nejlepší náš výkon s tímto ročníkem v podzimní části celé soutěže. V posledním zápase jsme porazili Dvůr Králové nad Labem vysokým rozdílem, kde jsme opět předváděli velmi dobrou hru, založenou na kvalitních a včas dělaných kličkách, po kterých bylo patřičné zrychlení. Tato hra nás zdobila celou sobotu. Děkujeme všem hráčům, i těm, kteří zde s námi dnes nebyli, za celou podzimní část soutěže, nyní si dáme týdenní pauzu, kde nabereme nové síly na sezonu halovou, ve které se budeme zaměřovat na zlepšení rychlosti a důrazu."

V neděli hrála starší přípravka v útulném areálu Olympie Hradec Králové, a všichni jsme čekali na zprávy, zda naši hráči navázali na stoupající výkonost a dobré výsledky z minulých týdnů. "Kluci navázali na velmi dobrou formu z minulého týdne a postupně porazili domácí Olympii 6:5 (3:3, 3:2), Javorku/Miletín 12:1 (8:1,4:0), Novou Paku nejprve 11:1 (5:0, 6:1) a ve druhém zápase 9:4 (3:1, 6:3). Ve všech zápasech se náš tým opíral o výkony osvědčeného tria Jablonovský, Zákravský, Pěnkava, kterým zdatně sekundovali ostatní. Ve světle posledních výkonů a výsledků nás mrzí, že se blíží konec sezóny. V posledním domácím zápase dostanou větší šanci hráči, kteří v poslední době měli menší zápasové vytížení", řekl k nedělnímu "turnaji" trenér Novák.

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA VYHRÁLA TURNAJ V KOSMONOSECH, KUBA VOBOŘIL NEJLEPŠÍM STŘELCEM...
(Nový Bydžov, vloženo 31. 10. 2016)
V den výročí založení Československé republiky se hráči mladší přípravky (r. 2008) zúčastnili, na oko, dobře obsazeného turnaje v Kosmonosech u Mladé Boleslavi. Bohužel los nás poslal do "B" skupiny tohoto turnaje, která pro nás nepředstavovala kvalitní "ligové" soupeře se statutem SpSM (kvůli čemu jsme turnaj přihlašovali), ovšem zápasy s "krajskými" a "okresními" týmy. Turnajem jsme prošli bez ztráty bodu a utkání vyhrávali vysokými rozdíly. Pozitivem však dnes byla neutuchající chuť po gólech a snahu o kvalitní hru, kterou se snažíme nacvičovat v trénincích nebo jiných zápasech. Z důvodu nepřijetí jednoho týmu z "A" skupiny se nám naskytla možnost sehrání přípravného utkání s FK Mladá Boleslav. Utkání, ve kterém jsme mohli změřit síly s kvalitním soupeřem, který nakonec ve své skupiny skončil na 3. místě, jsme nakonec prohráli 3:6, ale zápas se nám velice líbil. Rozhodně jsme nepropadli herně. Naopak jsme v určitých krátkých pasážích hry byli lepším týmem na hřišti. Ovšem opět jsme se nedokázali "popasovat" s rychlejším a důraznějším pojetím hry, což nás stálo příznivější výsledek. "Turnaj jsem přihlašoval především za účelem sehrání kvalitních zápasů s kvalitními soupeři, kteří kromě svých soutěží hrají ještě "mini-ligu" a řadu dobře obsazených turnajů. Jak se ale ukázalo, dostat se mezi "vyvolené" není vůbec jednoduché, ani v okamžiku, kdy se na turnaj se "zvučnými" kluby přihlásíte. Zpátky k našemu turnaji a naší skupině, kterou jsme vyhráli bez ztráty kytičky. Soupeře jsme přehrávali vysokými rozdíly i velkými herními rozdíly, což mě hrozně těší. Je vidět, že nepracujeme s klukama úplně špatně. Dohodnutý zápas s Mladou Boleslaví nám ukázal zase věci, na kterých musíme zapracovat. Klukům děkuju za dobře odehraný zápasy, dobrý přístup a super reprezentaci klubu, rodičům za podporu až na malé výjimky a Kubovi Vobořilovi, za cenu pro nejlepšího střelce. Věříme, že dobrý výsledek - vítězství naší skupiny nám pomohlo a pomůže k vyjednání dalších kvalitních zápasů nebo turnajů", zhodnotil turnaj Robert Kožíšek.

 

STOUPAJÍCÍ VÝKONNOST NAŠICH PŘÍPRAVEK. TRENÉŘI OPĚT CHVÁLILI. STARŠÍ NA HÁJEČKU, MLADŠÍ V TRUTNOVĚ...
(Nový Bydžov, vloženo 24. 10. 2016)

Další velmi povedený herní výkon našich nejmladších hráčů přiměla trenéry opět nešetřit chválou. Trenéra Jablonovského potěšili jeho svěřenci na hradeckém Háječku, kde se postupně střetli s Jičínem (3:2), No/St Pakou (13:3) a domácím FC HK (2:3). "Minulý týden jsme se shodli s trenéry na tom, že jsme v Hořicích podali nejlepší podzimní výkon, ovšem dneska se mi vystoupení našich hráčů líbilo ještě o kousek víc! Líbí se mi, že kluci plní to, co se po nich chce a očekává, a že přenášejí věci z tréninků do "ostrých" zápasů. Jen tak dál! Po rozporuplném začátku sezóny a vzájemném si zvykání na sebe konečně "sklízíme dobré ovoce". Hráči pracují v tréninkách poměrně dobře, především na ně chodí pravidelně a to vše se poté odráží na hře a celkové pohodě po vyhraných nebo alespoň dobře odmakaných zápasech. Nechválím často, ale dneska se mi to, hoši, opravdu líbilo a udělali jste mi radost! Jen nepřestávejte makat", říká k sobotním mistrovským zápasům trenér Ernest Jablonovský.

V neděli zajížděla mladší přípravka k mistrovským zápasům do Trutnova, kde jsme byli vzhledem k počasí nuceni odehrát zápasy na umělé trávě. Nutno však podotknout, že to bylo správné rozhodnutí, které přispělo k možnosti lepších individuálních i kombinačních akcí. "Dneska jsme odehráli nejnáročnější a nejvyrovnanější 2 zápasy krajského přeboru v jeden den. Bohužel těchto zápasů je málo, protože některé týmy přecenily (mnohdy i záměrně) své síly a bohužel s "okresní" úrovní přihlásili krajský přebor, čímž ho dle mého názoru devalvovali… Výsledky rozdílů větší než 15 branek je skutečně hodně a bohužel se objevují každý týden. Tyto zápasy neposouvají hráče ani jednoho mužstva kupředu a možná bychom se měli zamyslet nad tím, zda i tato drobná věc není odrazem našeho dospělého fotbalu, jeho kvality a úrovně. A ještě doplním, že se nad žádným klubem nikterak nepovyšuji, já si velmi vážím a respektuji práci trenérů, vedoucích a rodičů ve všech klubech, kde to dělají mnohdy úplně zdarma ve svém volném čase, ale pojďme dopřát dětem radost ze hry při každém zápase, a zároveň se snažit o výkonnostní růst českého nebo alespoň krajského fotbalu" řekl k úrovni zápasů Matěj Novotný. Samotné zápasy hodnotil trenér Kožíšek. "Dnešní dva kvalitní zápasy s FC HK a domácím Trutnovem nám dali opravdu dost a jsem rád za takovéto zápasy, kterých bychom však potřebovali více. S Hradcem jsme vyhráli 6:4 a Trutnovem 12:3. V zápasech se objevovaly dobré prvky, které trénujeme v trénincích. Líbí se mi, že se kluci snaží o kličku, mnohdy i o zbytečnou, ale do kliček je "nutíme" a proto nás toto těší. Dále bych chtěl pochválit naše "gólmany", kdy se na tomto postu vystřídalo více hráčů a na naší hře to bylo znát, převaha jednoho hráče v poli byla znát a naše akce tak opět mohli začínat již od brankáře, mělo to však i slabou stránku - kdy jsme dostali některé góly laciné, protože "nególmanské" zákroky našich hráčů v brance byly znát. Třetí zápas jsme sehráli s týmem Rasošek, který jsme porazili vysokým rozdílem."

PŘÍPRAVKÁM SE HERNĚ OPĚT DAŘILO, TRENÉŘI SVÉ MALÉ SVĚŘENCE CHVÁLILI...
(Nový Bydžov, vloženo 17. 10. 2016)
V sobotu sehrála starší přípravka podle slov trenérů nejlepší herní výkon ze všech odehraných mistrovských zápasů. Postupně se naši hráči střetli s FC Hradec Králové (2:2 a 1:3), Jiskrou Hořice (2:1 a 4:1) a Olympií HK (3:1 a 4:0). "V Hořících jsme sehráli asi nejlepší MU během celého podzimu, nejen výsledkově, ale PŘEDEVŠÍM herně. Zejména zápas proti FC HK měl velmi dobré parametry - vysoké nasazení, "fotbalovost", šance na obou stranách, výborné zákroky brankářů - to vše se muselo divákům líbit. Na klucích bylo vidět, že si nominace na MU váží a v každém okamžiku hráli pro tým a jeho úspěch. Nejvíce nás trenéry těší, že se v naší hře začínají objevovat a aplikují prvky, kterým se věnujeme v tréninkovém procesu," hodnotil sobotní zápasy trenér Novák.

V neděli měla mladší přípravka nabitý program. Hráči převážně ročníku 2009 odehráli mistrovský turnaj v Chlumci, o rok starší spoluhráči se střetli v chudonickém areálu proti stejně starým hráčům FC Hradec Králové. "Za dnešní vystoupení musím hráče vesměs pochválit, až na utkání s FC HK. V úvodním poločase jsem soupeře přehráli herně i výsledkově. Ve druhém poločase proti nám nastoupil o rok starší soupeř a s ním jsme měli problémy. Snažili jsme se však o kombinační fotbal s velkým množstvím kliček ve všech prostorách hřiště, za což kluky chválím. Ovšem především nepovedené kličky u obránců a našeho brankáře nás stálo mnoho obdržených branek. Nevadí. Další zápas proti FC HK se nám nepovedl, kluci k zápasu přistoupili vlažně a vše se odrazilo na naší hře i výsledku. V posledním zápase jsme podlehli myšlenkám, že proti nám nastoupil slabší tým. Na bránění jsme téměř úplně zapomínali, díky čemu jsme obdrželi i dvě laciné branky a hlavně jsme předvedli karneval neproměněných vyložených šancí. Přesto klukům děkujeme za snahu o kličky a vítězství a těší nás, že se do šancí dostávají. Na jejich lepším řešení ve finální části budeme muset pracovat v trénincích," zhodnotil mistrovské zápasy trenér Novotný.

V Chudonicích se mezi tím odehrával zápas RMSK 08 - FC HK 08. Výsledek vypadal jednoznačně (16:2), ale i přesto trenéři chválili hru a snahu o kombinační fotbal. "Dneska nás Hradec vyškolil, a to především v produktivitě vstřelených branek. Trestal každou naší chybu v obranné činnosti, naopak my jsme mnohdy ztroskotali na dobrém brankáři soupeře. Přesto jsme v poli nepodali špatný výkon a Hradci jsme byli, alespoň v herní činnosti zdatným soupeřem. Rychlost, důraz a první dotek s míčem jsou věci, na kterých budeme muset dále zapracovat. Je vidět, že takovýchto zápasů s takovými soupeři potřebujeme více. Nyní si my trenéři dáváme za úkol zapracovat do svých plánů více kvalitních zápasů nebo turnajů i s o rok staršími hráči, abychom pak byli připraveni na tvrdší a rychlejší hru soupeře. Každopádně jsme rádi za takovýto zápas, který nám ukázal na naše nedostatky, které se budeme snažit s hráči při trénincích a zápasech postupně odstraňovat. Je vidět, že musíme stále tvrdě pracovat", řekli na závěr nedělních utkání trenéři Kožíšek a Vobořil.

OBROVSKÝ ÚSPĚCH MLADŠÍ PŘÍPRAVKY V ONDRÁŠOVKA CUPU. RMSK U9 POSTUPUJE MEZI 25 NEJLEPŠÍCH...
(Nový Bydžov, vloženo 29. 09. 2016)
Neuvěřitelný úspěch se povedl hráčům a trenérům mladších přípravek ve středu v Nespekách, kam odcestovalo deset statečných k sehrání kvalifinačního kola Ondřášovka cupu 2016 v kategorii U9. Hráči odehráli celkem 9 utkání, v úvodním zápase porazili s notnou dávkou štěstí dobře hrající a výborně technicky vybavený tým Bohemians 1905 3:2. Ve druhém utkání cidlinští nestačili na pozdějšího vítěze středeční skupiny Junior Teplice (2:7), ve třetím utkání jsme brali "povinné" tři body s Havlíčkovým Brodem, naopak naše hráče zaskočil dobře hrající Benešov, který nakonec zvítězil 1:4. V pátém zápase zvítězili svěřenci trenérů Kožíška, Novotného, Mokošína a Vobořila nad MFK Trutnov těsně 2:1, po kterém následovalo 45minutové volno. "Obědová" přestávka našim chlapcům prospěla - v pořadí již šestém zápase s přehledem porazili - do té doby - výborně hrající MFK Vyškov 4:1. Na vítězné vlně zůstali naši hráči i v nadcházejícím zápase s 1. FK Prostějov (vítězství 4:0). Do poslední chvíle nebylo jasné, jaké výsledky a kolik bodů bude "stačit" k postupu. Ani nejlepší matematikáři z našeho velmi početného fan-clubu, který vytvářel po většinu dne vynikající kulisu našich zápasů a zajisté patřil mezi nejlepší a nehlasitější skupinku rodičů v celém tamním sportoním areálku nedokázali spočítat body a s jistotou říci, jak musíme bodovat. Trenérům to bylo jasné - vyhrát oba dva zbývající zápasy a postup našim barvám nemůže nikdo vzít. Mostecký fotbalový klub byl však proti tomuto plánu a v předposledním zápase porazil naše hráče jednoznačně 6:2. Nervozita stoupala. Trenéři si vzali kluky stranou, deset minut si povídali (o čem, to nevíme), a šlo se k poslednímu zápasu, ve kterém před námi stál těžký soupeř Vysočina Jihlava. Možná, že větším soupeřem pro naše kluky byly jejich hlavy, ale zmákli to na výbornou. V nervy-drásajícím zápase, ve kterém prohrávali 0:1 dokázali nakonec najít poslední zbytek sil a zápas otočili. Po závěrečném hvizdu nastala euforie. Děkovačky našim divákům, pokřik, potlesk, focení, radost, nadšení, pro některé úleva... RMSK Cidlina U9 postupuje do finálové části mezi 25 nejlepších týmů z České republiky, které se hraje v červnu ve Vysokém Mýtě.

"Neskutečný úspěch našeho klubu, přímo na hřišti úžasná atmosféra, parádní parta rodičů a hráčů, skvělé zápasy a nakonec i postup, který vybojovali hráči mladší přípravky do finálového turnaje. Jsem rád, že jsem byl součástí této výpravy a že můžu vést tyto hráče i trenéry. Jsem na ně neskutečně pyšný! Děkuji rodičům za podporu, hráčům za předvedené výkony, trenérům za přípravu hráčů k těmto zápasům v tréninkách. Pro tyhle okamžiky to vlastně děláme. ALE HOŠI, nusněme na vavřínech, musíme tvrdě makat! Ještě jednou díky moc všem!". Řekl ke kvalifikačnímu turnaji v Nespekách šéftrenér přípravek Matěj Novotný.

P.S.: Jestli jste někdo slyšel ve středu okolo 17hod obrovskou ránu, tak se numusíte obávat. To spadnul trenérovi Kožíškovi, tatínkům Podhajskému, Masasříkovi a dalším "bláznům" obrovský balvan ze srdce... :-)

STARŠÍ PŘÍPRAVKA NA HRADECKÉM HÁJEČKU, ODSTARTOVALA I MLADŠÍ PŘÍPRAVKA...
(Nový Bydžov, vloženo 13. 09. 2016)
Shodně v neděli hrály zápasy naše přípravky. Starší přípravka zajížděla na hřiště tréninkového centra FC Hradec Králové - na Háječek, mladší přípravka se představila před domácími fanoušky a fanynkami.

Trenéři starší přípravky měli již k dispozici nového hráče, který k nám přišel z Hořic - Patrika Pěnkavu, a do sestavy se vrátil i Michal Hruška. Očekávalo se tedy zlepšení, které nakonec přišlo, ovšem slabé chvilky si naši hráči opět vybrali. Bohužel je to kolikrát stálo radost z vítězství. "Z našeho nedělního vystoupení mám rozporuplné pocity. Mrzí mě zbytečné prohry, kvůli ztrátě koncentrace a zbytečným chybám v koncovce většiny utkání . Na druhou stranu mě těší velmi dobrý poslední zápas s FC HK, takhle nějak bych si naše výkony představoval. Individuálně bych vyzvedl Jablonovského, který chytal velmi dobře i přes zdravotní indispozici. Celý den odehrál na velmi vysoké úrovni i Zákravský a zápas od zápasu rostl výkon Pěnkavy. Ostatní střídali lepší okamžiky s horšími," zhodnotil nedělní počínání hlavní trenér starší přípravky Aleš Novák.

Mladší přípravka se představila na domácím hřišti v Chudonicích, kde sehráli úvodní kolo Krajského přeboru mladších přípravek Královéhradeckého kraje. Na toto utkání dostalo nominaci celkem 11 hráčů, většinou ročníku 2009. Se zápasy se poprali statečně a všechna tři utkání vyhráli vysokými rozdíly. "Kluky jsme nutili do kliček, jelikož nám soupeři dost často ulehčovali práci s míčem v menší míře napadání a rychlosti. Kluci si tak mohli vyzkoušet nové kličky, které si ukazujeme na tréninkách. Mrzí nás však, že jich bylo poměrně málo. To musíme zlepšit! Naopak jsme určitě spokojeni s velkým množstvím nastřílených a malým počtem obdržených branek. Dále nás potěšilo, že můžeme hledat kvalitu i v našich mladších hráčích. Potenciál v nich určitě je, teď jen dál poctivě chodit na tréninky a zlepšení se musí dostavit," řekl k nedělním zápasům Robert Kožíšek.

DALŠÍ ÚSPĚCH RMSK NA ONDRÁŠOVKA CUPU. MLADŠÍ PŘÍPRAVKA POSTUPUJE Z PRVNÍHO MÍSTA...
(Nový Bydžov, vloženo 06. 09. 2016)
V pořadí již třetí postup cidlinských barev (v minulých týdnech postoupily ročníky 2005 a 2004) v Ondrášovka cupu vybojovali naši hráči z mladší přípravky v Kolíně, kde se v útulném prostředí tamního stadionu odehrály předkvalifikační zápasy mezinárodního turnaje Ondrášovka cup 2016/2017, který se hraje pod patronací FAČR. Náš tým prošel celým "turnajem" bez prohry, kdy pouze 1x remizoval s Mosteckým fotbalovým klubem 2:2. I v ostatních zápasech předváděli hráči RMSK kvalitní výkony a ve většině zápasů tahali za delší konec. Výsledkem toho byl postup z prvního místa této skupiny. "Turnaj zahozených šancí", takto by se dalo nazvat naše vystoupení, kdy jsme ve všech zápasech byli lepším týmem. I když jsme většinu soupeřů herně přehrávali, mnohdy jsme zbytečně ztroskotávali v koncovce a pak se výsledkově "lehce trápili". Soupeř trestal každou naší chybu v obraně a naopak my jsme jeho chyby nedokázali zužitkovat v branku. Nejvyrovnanější zápas jsme sehráli s Mosteckým fotbalovým klubem, kdy jsme se několikrát dostali do slibných šancí, mnohdy nastřelili brankovou konstrukci, a branka ne a ne přijít. Nakonec jsme vstřelili dvě, ovšem soupeř se taktéž dostal do několika pěkných šancí a také dvě z nich proměnil. Považuji tento zápas za nejtěžší a nejpohlednější z celého dne. Musíme kluky pochválit určitě za bojovnost, střelbu z větší vzdálenosti, kterou od kluků očekáváme a k vidění bylo i několik kliček, které na trénincích nacvičujeme, což nás velmi těší. Dále chceme pochválit i kluky ročníku narození 2009, kteří dobře zapadli do týmů a předvedli velmi slušný výkon proti o rok starším protihráčům. Klukům gratulujeme k postupu z prvního místa a přejeme mnoho úspěchů v dalších bojích nejen tohoto kvalitního mezinárodního turnaje", zhodnotili počínání svých svěřenců Robert Kožíšek a Vojtěch Mokošín, trenéři RMSK.
Turnaj se nehrál klasicky na body, ale na větší počet vstřelených branek. Těch jsme vstřelili celkem 16 a tak jsme postoupili, společně s Mosteckým FK, který za námi zaostal o pouhé 3 branky. Další kolo - kvalifikaci hlavního turnaje odehrají naši hráči ve středu 28.9.2016 v Nespekách u Týnce nad Sázavou, kde se střetnou s Jihlavou, Bohemians 1905, Teplicemi, Havlíčkovým Brodem, Benešovem, Trutnovem, Vyškovem, Prostějovem a Mostem.
Více zde...

STARŠÍ PŘÍPRAVKA: ÚVODNÍ KOLO KRAJSKÉHO PŘEBORU...
(Nový Bydžov, vloženo 06. 09. 2016)
V sobotu a v neděli se naplno rozeběhla podzimní část soutěže Krajského přeboru STARŠÍCH PŘÍPRAVEK. Svěřenci trenérů Nováka, Jablonovského a Sedláka hráli v neděli v Jičíně, kde se postupně střetli s domácím SK Jičín a hradeckou Olympií. První poločas byl trestuhodný, kdy naši hráči prohráli vysoko 1:8, ve druhém poločase naopak naši hráči zahráli velmi dobře a tentokrát 8:1 vyhráli. Na vítězné vlně se naši hráči drželi i v prvním poločase druhého utkání, který naši hráči vyhráli 5:2, ovšem druhý poločas se opět nechali ukolébat a 1:5 prohráli. "Zápasy nám ukázali pozitiva i negativa. Mužstvo má určitě potenciál předvádět kvalitní fotbal. Zejména osa týmu Zákravský - Petr - Brzek podávala celý den velmi dobré výkony. Mezi opory bude jistě pařit i Jablonovský v brance, jen se musí vyvarovat chyb v rozehrávce. Naopak musíme v tréninku zapracovat na obranné fázi, zejména v přechodu z útoku do obrany jsme měli rezervy. Také věřím, že s plánovaným příchodem Pěnkavy a uzdravením Hrušky nebudou v naší hře takové výkyvy", zhodnotil úvodní utkání Aleš Novák.

dvojnásobný postup v ondrášovka cupu pro cidlinské barvy, ročníky u12 a U13 zvládly své kvalifikační turnaje
(Nový Bydžov, vloženo 31. 08. 2016)
Pavel Obermajer a Václav Šorm, TRENÉŘI RMSK U12: ,,Dnešními výkony jsme si zaslouženě došli pro postup na kvalifikační turnaj, který se hraje 19.10.2016 v Nespekách. Tam nás čekají týmy o několik levelů výše a to SK Slávia Praha, Bohemians Praha, FK Teplice, Prostějov, Hodonín, Havlíčkův Brod, Benešov, Motorlet a Trutnov. Doufáme, že kluci nepoleví v tréninkovém snažení a bude je tento úspěch motivovat k ještě většímu nasazení při trénincích. Takový turnaj pro ně bude zasloužená odměna. Turnaj ukázal na velmi slušný potenciál týmu a všichni hráči zaslouží za výkony v turnaji pochvalu. V tomto týmu není třeba vyzdvihovat jednotlivce, protože všichni pracují pro kolektiv. Snad si kluci přenesou pohodu i do sobotního ostrého startu ligové sezóny s Čáslaví, výkop na MS v Novém Bydžově v 10 hodin. Tímto srdečně zveme všechny naše příznivce :). 

 

RMSK Cidlina U13 se dne 31. 8. 2016 zúčastnil předkvalifikačního mezinárodního turnaje pod patronací FAČR Ondrášovka cup 2016/2017. Tato předkvalifikační skupina se uskutečnila v pěkném areálu v Hlinsku a zúčastnilo se jí celkem šest týmů, které sehrály zápasy každý s každým v trvání 1x20min. Do další fáze Ondrášovka cupu postoupily dva nejlepší týmy, stejně jako z dalších čtyř dnes hraných turnajů v Čechách. Náš tým nakonec prošel celým turnajem bez ztráty bodu a dokonce neinkasoval za celý turnaj ani jeden gól. Postup z prvního místa je tedy po dnešku zcela zasloužený, přesto  jsme si vědomí, že v další fázi turnaje nás budou čekat daleko silnější soupeři. (Martin Novotný)

Více v odkazech jednotlivých týmů....

PŘÍPRAVKY ABSOLVOVALY "MINI SOUSTŘEDĚNÍ"...
(Nový Bydžov, vloženo 26. 08. 2016)
V pátek dopoledne se na novobydžovském městském stadionu sešlo 18 dětí z mladší a starší přípravky, aby pod vedením všech sedmi trenérů zahájili páteční a sobotní dvoufázové tréninky, které měly posloužit především ke zdokonalení fotbalových dovedností a také k "utužení" party. V pátek kluci absolvovali dopolední trénink, oběd v podobě gulášové polévky, krůtího plátku s rýží, v době odpoledního klidu postupně všichni zregenerovali v místní vířivce. Od 16,00 nás čekal PU s Hořicemi, který nakonec náš společný tým starší přípravky a části (2008) mladší přípravky vyhrál. Ročník 2009 ve stejnou dobu trénoval na druhé straně hřiště technické dovednosti. Poté následoval přesun do svých domovů a nabrání sil na druhý náročný den. V sobotu jsme se sešli v 9,30 v Chudonicích, kde proběhl dopolední dvouhodinnový trénink a po obědě, který nám připravili v Hotelu Classic nás čekala zpestřená tréninková jednotka na novobydžovském koupališti. Tím pro nás poslední prázdninový víkend fotbalově skončil. Příští týden se jde již do školy. Přesto tréninky budou probíhat stále klasicky v pondělí, středu a čtvrtek od 17,30. Následující víkend se již naplno rozeběhnou soutěže. Starší přípravku čeká první mistrovské kolo v Jičíně, mladší přípravka začíná předkolem Ondrášovka cupu v Kolíně v netradiční čas - v pondělí 5. 9. od 12,00hod.

diváci v bydžově viděli v akci kozlovnu ládi vízka, která opět slavila výhru nad kombinovaným týmem bydžováků ...
(Nový Bydžov, vloženo 16. 08. 2016)
Pouťové pondělí tradičně lákalo novobydžovské diváky na fotbalové menu. Hlavním chodem bylo utkání kombinovaného bydžovského týmu s Kozlovnou Ládi Vízka, která opět přijela ve velmi silné sestavě, která rozdávala spoustu fotbalové radosti a krásy. První výraznější slovo si vzal domácí mladík Martin Holec, který hezkou střelou z dálky překonal "brankáře" Jiřího Jarošíka, pak ale začala Kozlovna utahovat závity a domácí mladíky občas řádně prohnala svými přesnými kombinacemi. První poločas nakonec vyhrála Kozlovna 3:1, kdy se nejdříve přesně k tyči trefil Radek Divecký, poté tradičně po rychlém brejku Jaroslav Černý a poločasový účet zakončil neuvěřitelnou střelou pod břevno snad ze 60 metrů bývalý obránce Slavie Praha Mart
in Müller. Mnoho přítomných diváků i hráčů se shodlo, že podobný gól ještě neviděli ani v televizi, natož naživo. Do druhého poločasu nastoupil nový domácí tým, v jehož dresu nastoupili ti zkušenější hráči dospělého A týmu a pozvaní hosté. Hrálo se velmi útočné utkání, na obou stranách bylo k vidění mnoho šancí i hezkých fotbalových momentů, za Kozlovnu nejdříve zvýšil druhým gólem Pavel Mráz, za domácí snižoval na 2:4 po hezkém slalomu Michal Blažej. Poté se několikrát snažil prosadit Petr Průcha, kterému ale v tomto utkání nebylo přáno, a tak účet utkání uzavřel na 5:2 pro naše hosty z Kozlovny krásnou a chytrou brankou z úhlu Jiří Štajner.

RMSK NOVÝ bydžov - KOZLOVNA LÁDI VÍZKA    2   :   5 (1:3) 15. 08. 2016 od 17:00
Branky: Holec, Blažej - Mráz 2, Divecký, Müller, Štajner
Sestava RMSK 1.poločas: Průcha D. - Vincour, Stránský (Mokošín), Obermajer, Vrabec - Šorm, Mokošín (Mejstřík) - Trejbal, Jelínek, Zich - Holec
Sestava RMSK 2.poločas: Strýhal - Vlášek, Žalman, Obermajer, Blažej - Langr, Vaníček O., Motyčka - Vaníček J., Průcha P., Valenta
Sestava KOZLOVNA: Jiří Jarošík - Ladislav Vízek,
Martin Müller, Jiří Jeslínek, Ivan Hašek, Radek Divecký, Jiří Štajner, Jaroslav Černý, Ivan Mráz, Jiří Novotný, David Zoubek

městský stadion uvidí první dvě mistrovská utkání sezóny 2016/2017, dorost hostí náchod, muži v derby "tarzanův" chlumec
(Nový Bydžov, vloženo 10. 08. 2016)
Přípravná období přinesou poslední tréninky a v neděli již budou mít diváci na Městském stadionu možnost vidět v ostré akci dva naše týmy. Hlavním bodem nedělního odpoledne bude bezesporu derby našeho A týmu s Chlumcem nad Cidlinou vedeným taktéž Petrem Průchou, který po sezóně převzal tým po trenérské dvojici Kraus - Vítek. V posledním přípravném utkání uhráli chlumečtí remízu 3:3 na hřišti dalšího účastníka Krajského přeboru Libčan, předtím překvapivě vypadl z Krajského poháru z týmem Kunčic.
,,V derby očekávám vyhecované, bojovné, ale fair play vedené utkání, ve kterém jsou velkým favoritem domácí. Je známo, že Bydžov doma na pouť neprohrává i z toho důvodu, že je většinou podporován velkým množstvím fanoušků, kteří si během pouti najdou cestu na stadion. Náboj pravděpodobně i zvyšuje má přítomnost na lavičce hostujícího týmu, já se ale na utkání velmi těším, bude to moje první v roli hlavního trenéra týmu Krajského přeboru a přeji si, aby se hrálo atraktivní utkání pro diváky a zvítězil hlavně sport. Tímto všechny bydžovské i chlumecké fanoušky na utkání zvu," okomentoval utkání trenér hostů Petr Průcha.
Tým RMSK Cidlina o víkendu bezpečně postoupil do dalšího kola krajského poháru po výhře 5:0 v Bílé Třemešné, tým opět podal sympatický výkon, trenéři ale mají za úkol vyladit některé herní detaily, které ještě nefungovaly dle představ. K přípravě týmu na sledované derby se vyjádřil hrající trenér Michal Blažej.
,,Do přípravy vstupoval z poloviny nový tým, za měsíc jsme ale udělali velký kus práce, v naší hře se objevují prvky, které po hráčích chceme a věříme, že do neděle vše ještě o kousek posuneme výše tak, abychom byli v tomto sledovaném utkání úspěšní a do sezóny vstoupili vítězně. Nečeká nás ale nic lehkého, kluci z Chlumce s "Tarzanem" na lavičce nám nedají nic zadarmo a myslím, že na diváky čeká velmi zajímavé utkání. Věříme, že si jich během pouti opět najde cestu na stadion několik stovek, a také, že po zápase budou spokojenější ti bydžovští."
Od 14.00 se poprvé v novém ročníku představí náš nejstarší dorostenecký tým U19, který bude hostit svého regionálního rivala z Náchoda. V rámci přípravy sehráli svěřenci trenéra Petra Průchy čtyři utkání, ve kterých prohráli s Pardubicemi 3:5, Kolínem 1:5 a Olympií Hradec Králové 1:9, v posledním utkání pak zdolali sousední Skřivany 5:4. Dle slov trenéra si ale tým schovává dobrý výsledek až na soutěžní utkání a věří, že na tento předzápas dospělých týmu si najdou cestu i bydžovští diváci.

 

POHÁR HEJTMANA KRÁLOVÉHRADECKÉHo KRAJE ZAČal, v 1. kole jsme zvládli nebezpečnou bílou třemešnou ...
(Nový Bydžov, vloženo 06. 08. 2016)
SOKOL BÍLÁ TŘEMEŠNÁ - RMSK NOVÝ bydžov     0   :   5 (0:2) 06. 08. 2016 od 17:00, hřiště Bílá Třemešná
Branky: 18. Holec, 21. Žalman, 52. Jelínek, 64. Blažej, 69. Vincour
SESTAVA RMSK:
Průcha - Žalman, Matějka, Mokošín, Zich - Šorm, Mejstřík (58. Obermajer) - Trejbal (46. Vincour), Vaněk, Blažej - Holec (46. Jelínek), trenéři V. Blažej, M. Blažej, P. Obermajer
Více v odkazu týmu...Kvalitní výkon s divizními Kratonohami potěšil trenéry i diváky, jedinou brankou rozhodl Vaněk...
(Nový Bydžov, vloženo 03. 08. 2016)
RMSK NOVÝ bydžov
   -   FK KRATONOHY           1   :   0 (0:0) 03. 08. 2016 od 18:00, Městský stadion Nový Bydžov
Branky: 53. Vaněk
SESTAVA RMSK:
Průcha (46. Strýhal) - Žalman, Mokošín (70. Šorm), Stránský (40. Obermajer), Zich (46. Vincour) - Šorm (50. Matějka), Mejstřík - Pokorný (30. Trejbal), Holec (65. Jelínek), Blažej (65. Zich) - Jelínek (46. Vaněk), trenéři V. Blažej, M. Blažej, P. Obermajer
Více v odkazu týmu...

historicky první krajský superpohár patří týmu rmsk cidlina, vítězství se zrodilo zaslouženě po poctivých výkonech
(Nový Bydžov, vloženo 31. 07. 2016)
RMSK NOVÝ bydžov   -   sk jičín "a+b"            1   :   0 (0:0) 30. 07. 2016 od 9:30, stadion Hořice
Branky: 46. Holec
SESTAVA RMSK:
Strýhal - Vincour, Matějka, Stránský, Zich - Mokošín, Mejstřík - Trejbal, Vaněk (31. Holec), Blažej - Jelínek (55. Vaněk). Trenéři M. Blažej, P. Obermajer

RMSK NOVÝ bydžov   -   Fk NÁCHOD "b"           8   :   1 (4:1) 30. 07. 2016 od 16:00, stadion Hořice
Branky: 9. Blažej, 12. Trejbal, 17. Zich, 21. Holec, 33. Pokorný, 35. Holec, 43. Jelínek, 50. Vaněk
SESTAVA RMSK:
Průcha
- Žalman, Obermajer, Mokošín (31. Stránský), Zich (31. Vincour) - Šorm, Blažej (31. Mejstřík) - Pokorný, Trejbal (31. Jelínek), Vaněk - Holec. Trenéři M. Blažej, P. Obermajer
Více v odkazu týmu...

DIVIZNÍ NOVÁČEK V ČELE S JIŘÍM ŠTAJNEREM VEZE Z BYDŽOVA VÝHRU A POSTUP DO 1. KOLA MOL CUPU 2016 ...
(Nový Bydžov, vloženo 24. 07. 2016)
RMSK NOVÝ bydžov   -   sPARTAK CHRASTAVA     1   :   3 (1:2) MOL CUP předkolo, 24. 07. 2016 od 17:00, MS Nový Bydžov
Fotbal velmi slušné úrovně vidělo téměř 300 diváků v předkole MOL cupu 2016. Nováček divize Spartak Chrastava (v přeboru Libereckého KFS 25x vyhrál a pouze jednou odešel poražen) v čele s bývalým reprezentantem Jiřím Štajnerem působil lépe v prvním poločase, kdy byl rychlejší a přehrával nás ve středu pole, náš tým po změnách v sestavě byl lepší v části druhé. Za stavu 1:2 jsme neproměnili čtyři obrovské šance, největší pak Pavel Pokorný a Chrastava nás v 79. minutě potrestala rozhodující brankou, na kterou přihrál cizelérsky opět Štajner. Vítěz narazí v 1. kole na třetiligové Zápy.
Branky: 19. Blažej - 5. Suk, 31. Kouba, 79. Kouba
SESTAVA RMSK:
Strýhal - Žalman, Obermajer (46. Matějka), Stránský, Zich - Šorm (46. Vaněk), Mokošín - Pokorný, Trejbal, Blažej - Holec (71. Mejstřík)
Více v odkazu týmu a na stránkách soupeře ...

převýšov byl v prvním přípravném utkání nad naše síly, především první poločas však měl velmi slušné parametry ...
(Nový Bydžov, vloženo 16. 07. 2016)
RMSK NOVÝ bydžov   -   sk převýšov                  1   :   5 (0:1) přípravné utkání, 16. 07. 2016 od 17:00, hřiště Městec Králové
Branky: Holec - Labík Jan 2, Labík Tomáš, Bastin, vlastní
SESTAVA RMSK:
Strýhal - Žalman, Mokošín, Stránský, Zich - Šorm (61. Mejstřík), Mejstřík (46. Vaněk) - Pokorný (60. Klzo), Trejbal (65. Holec), Blažej (46. Batelka, 70. Blažej) - Holec (46. Jelínek)
Více v odkazu týmu...

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA NA TURNAJI V PRAZE...
(Nový Bydžov, vloženo 28. 06. 2016)
Mladší přípravka si ještě o týden protáhla sezónu a zavítala do Evropského hlavního města sportu pro rok 2016 - do Prahy, aby reprezentovala náš klub na turnaji TEMPO CUP 2016.
"Po základní skupině jsme skončili na třetím místě a tak jsme "postoupili" do skupiny o 5. - 8. místo. V úvodním utkání této skupiny jsme prohráli, a tak náš poslední zápas byl o celkové 7. místo-. Ten jsme nakonec vyhráli, když jsme podruhé v turnaji porazili Tábor (8:2) a odvezli si tak z tohoto turnaje krásné 7. místo, které odpovídalo našim momentálním možnostem. Zkrátka a dobře musíme uznat, že jsme na soupeře, se kterými jsme prohráli, neměli... Přesto si myslím, že v konkurenci většiny hráčů ročníku narození 2007 to nebylo špatné vystoupení," zhodnotil turnaj Robert Kožíšek.
Doplníme ještě, že Kevin Kožíšek skončil druhý v dovednostních soutěžích - Kevine, gratulujeme! FOTOGALERIE Z TURNAJE ZDEHRADECKÝ DENÍK SE VRACÍ ROZHOVOREM K UPLYNULÉ SEZÓNĚ MUŽŮ RMSK CIDLINA, PŘINÁŠÍME I PRVNÍ INFORMACE O LETNÍ PŘÍPRAVĚ...
(Nový Bydžov, vloženo 19. 06. 2016, aktualizováno 21. 06. 2016)
Soutěžní ročník 2015/2016 je za námi, hráči týmu mužů ho zbilancovali a oslavili na závěrečné rozlučce v pátek 17. června a již se přemýšlí o sezóně další ...
Muži RMSK Cidlina začnou přípravu již v pátek 8. července, na 16. července je plánováno utkání s SK Převýšov v Městci Králové (začátek v 16.00), o týden později se odehraje předkolo MOL cupu na domácí půdě. 30. června se náš tým zúčastní úvodního ročníku krajského Superpoháru (účast čtyř týmů) a o týden později nastoupí v 1. kole nového ročníku Poháru hejtmana Královéhradeckého kraje. Úvodní utkání sehraje RMSK zřejmě doma na novobydžovskou pouť v neděli 14. srpna.
Během jara se projednával záměr SK Čechie Hlušice týkající se sloučení s RMSK Cidlina. Protože valné hromady obou klubů vzhledem k úzké personální a majetkové spolupráci nakonec záměr schválily, dne 4. dubna 2016 se kladně k záměru vyjádřil i výkonný výbor KFS, byl statutárními zástupci obou spolků podán dne 3. června 2016 návrh na zápis slučovacího aktu na Krajský rejstříkový soud v rámci příslušných ustanovení Občanského zákoníku s datem účinnosti od 1. července 2016. Ke stejnému datu byla tato záležitost předmětem sdělení Fotbalové asociaci České republiky.
Z hlediska hráčského kádru opustí sestavu RMSK Cidlina Jan Věchet (přestupuje do SK Převýšov), Michal Široký (zůstává v Nepolisech), Jan Havrda (trápí ho zdravotní problémy) a Akpem Ayikien (návrat do Náchoda). Do kádru určitě vstupují Martin Holec (z dorostu a přestup z Rožďalovic), Jakub Jelínek (z dorostu a přestup z Lovčic), Václav Šorm (přestup z Kněžic), Milan Stránský, Alexandr Zich (oba přestup z Kosiček) a Jakub Trejbal (z dorostu). Jednání s dalšími hráči pokračují a pokračuje i přestupový exodus z klubu u hráčů, kteří doposud hostovali jinde.
Rozhovor v Hradeckém Deníku zde ... Rozhovor s realizačním týmem Chlumce n. C....

VE STŘEDU 15. ČERVNA STARŠÍ DOROST VE FINÁLOVÉ SKUPINĚ JUTA GRASS POHÁRU NA TŘETÍM MÍSTĚ ...
(Nový Bydžov, vloženo 15. 06. 2016)
Soupeřem v semifinále krajského poháru U-19, jehož hlavním partnerem je společnost JUTA, byli v Albrechticích nad Orlicí mladší dorostenci MFK Trutnov. Bohužel jsme v tomto zápase nepotvrdili roli papírového favorita, v průběhu utkání jsme dokonce prohrávali již 1:5 a v dramatickém závěru jsme nakonec dotáhli na konečných 4:5 (Vocásek, Mokošín, Holec, Dóme).
V duelu o 3. místo jsme ve velmi "divokém" střetnutí porazili dorost FC Olympia Hradec Králové U-18 8:5 (Holec 3, Tvarůžek 2, Dóme, Janda, Jak. Trejbal) a na závěr letošní sezóny jsme získali bronzové medaile. Vítězem poháru se stal tým MFK Trutnov U-19.

MICHAL BLAŽEJ OTCEM, NA SVĚTĚ JE POKRAČOVATEL RODU DAVID ...
(Nový Bydžov, vloženo 15. 06. 2016)
Těsně před půlnocí z 12. na 13. června spatřil poprvé světlo tohoto světa Davídek Blažej, který se narodil mamince Lence Blažejové a otci Michalu Blažejovi. Přejeme mu a oběma rodičům hodně zdraví.

VE STŘEDU 8. ČERVNA JSME V TŘEBECHOVICÍCH PŘEBÍRALI Z RUKOU HEJTMANA KRÁLOVÉHRADECKÉHO KRAJE POHÁR PRO VÍTĚZE ...

(Nový Bydžov, vloženo 08. 06. 2016)
Soupeř do finálového duelu se rodil v nedělním utkání Červený Kostelec - Náchod, ve kterém byli velkým favoritem hosté, kteří míří do divizní soutěže. I když vedli 1:0, s obrovským entuziasmem hrající domácí zcela obrátili zápas a výhrou 3:1 nejen získali skalp soupeře v derby (mimochodem 420 diváků !!!), ale postoupili opět do finále poháru.
Na žádost našeho soupeře se finálový duel letošního ročníku Poháru KFS (Pohár hejtmana Královéhradeckého kraje) hrál zároveň jako mistrovské utkání 30. kola krajského přeboru. Červený Kostelec v tomto zápase, který se odehrával na "letišti" v Třebechovicích před velmi dobrou a důstojnou diváckou kulisou, vůbec nepřipomínal tým, který postrádá řadu hráčů a nutno říci, že měl k výhře stejně blízko jako náš tým. Sestava Cidliny byla kromě dlouhodobých marodů Vrabce, Havrdy a Širokého oslabena dále o Jaroslava Matějku a Tomáše Vaňka, na vstup do utkání se příliš necítil Ladislav Pavlata. Nakonec rozhodoval penaltový rozstřel a v něm měli pevnější nervy naši hráči.
Proti sobě se v utkání rovněž postavili jako hrající trenéři Karel Havlíček a Michal Blažej. Podívejme se na historii, jak oba týmy do finále došly ...
Červený Kostelec - Sparta Úpice 6:1 (1. kolo), Hostinné 5:2 (2. kolo), Nové Město n. M. 5:0 (čtvrtfinále), Náchod 3:1 (semifinále)
RMSK Cidlina - Dolní Kalná 1:0 (předkolo), Kobylice 4:2 (1. kolo), Jičín 3:1 (2. kolo), Chlumec n. C. 3:0 (čtvrtfinále), Libčany 1:0 (semifinále)

Celá fotogalerie zde...

Sportovci Speciálních olympiád se v sídle FAČR sešli s Václavem Pilařem
(Nový Bydžov, vloženo 06. 06. 2016)
Náš zatím nejslavnější odchovanec Václav Pilař se bohužel kvůli pokračující léčbě operovaného kolene nemůže připravovat s reprezentací ČR na EURO ve Francii, svůj volný čas ale mimo rehabilitací tráví také účastí na akcích, jako bylo setkání s handicapovanými sportovci a jejich partnery v sídle Fotbalové asociace České republiky. ,,Děti i partneři ze Special Olympics na mě působily velmi dobře, je vidět, že mají do sportu velký elán. Ptaly se také na nějaké otázky a překvapilo mě, jaký mají přehled. Určitě si přeju, aby se fotbalu dále věnovaly, protože je to krásná hra," svěřil se s pocity ze setkání reprezentant Václav Pilař

Všichni věříme, že Vendovi se koleno umoudří a celá Cidlina mu přeje úspěšný návrat na zelené trávníky! Celý článek a video zde...


na Městském stadionu v Novém Bydžově SE uskutečnila sportovní akce v rámci Měsíce náborů s fotbalovou asociací

(Nový Bydžov, vloženo 02. 06. 2016)
Tato akce
je pořádána pro mateřské školy a děti z prvních tříd základních škol. Celou akci podporovala Fotbalová asociace České republiky ve spolupráci s Krajským fotbalovým a Okresním fotbalovým svazem Hradec Králové. Již podruhé během posledních dvou let se vedení klubu RMSK Cidlina přihlásilo do projektu „Měsíc náborů“ a „Můj první gól“, který vyhlašuje FAČR, a na novobydžovském stadionu zorganizovalo sportovní dopoledne pro mateřské a základní školy z okolí Nového Bydžova. Náborové akci počasí nakonec přálo, a tak nikomu nic nebránilo v pozitivní náladě a zapálení při dovednostech v soutěžích. Více o akci zde...

KRAJSKÝ PŘEBOR PŘÍPRAVEK NA "DOMÁCÍCH" HŘIŠTÍCH V CHLUMCI A V NOVÉM BYDŽOVĚ...
(Nový Bydžov, vloženo 30. 05. 2016)
O víkendu se opět odehrála další kola krajských přeborů přípravek. Obě kategorie hrály na "domácích" hřištích. Zatímco mladší přípravka hrála na hřišti partnerského klubu FK Chlumec nad Cidlinou, tak hráči starší přípravky odehráli své zápasy na dobře připraveném trávníku Městského stadionu v Novém Bydžově.
Mladší přípravka se utkala v neděli s Hořicemi a Jaroměří. Naši hráči opět dokázali, že se zlepšují každým zápasem a tréninkem, a že se dokáží vyrovnat i hráčům o rok starším. "Těší mě, že se nevzdáváme ani se soupeřem, který je fyzicky vyspělejší. Kluci plní naše pokyny, snažíme se každou situaci vyřešit fotbalově, a to i za cenu obdržené branky. Myslím, že kluci v nás cítí oporu a že rodiče již pochopili naši fylozofii a poslední dobou nám až nad míru "pomáhají" s dalším posunem jejich dětí vpřed", řekl Robert Kožíšek.
Starší přípravka, v domácím prostředí Městského stadionu, který znají víc než kterékoliv jiné hřiště, předvedla kvalitní výkony proti hradecké Olympii a Častolovicím/Kostelci n/O. "V úvodním zápase proti Olympii jsme se rozehrávali pomalu, ale i přesto se mne hra našich hráčů líbila. Kluci plnili pokyny trenérů, snažili se hru maximálně zrychlovat při přebírání míče. Většina akcí byla přímočará, bez zbytečných "kudrlinek" směrem dozadu a výsledkem toho byla výhra. Ve stejném duchu jsme pokračovali i v druhém zápase, kde jsme patřili k "fotbalovějšímu" týmu, který působil kompaktněji. Hosté měli ve svém středu dvě velmi kvalitní individuality, které na nás bohužel stačily. Častolovice/Kostelec nás porazil, tím mi však soupeř nevytvořili šrám na srdci, jsem hrdý na "své" trenéry a jejich svěřence a po nepřesvědčivém výkonu z minulého týdne mi zase vytvořili úsměv na tváři, za což jsem hodně rád. Nejvíc mě pak těší chování hráčů, trenérů a rodičů našeho týmu, protože jsme se mohli přesvědčit, že ne vždy je to samozřejmostí..." Hodnotil zápasy Matěj Novotný.

ČTVRTEK 28. KVĚTNA VE ZNAMENÍ PŘÍPRAVNÝCH ZÁPASŮ...
(Nový Bydžov, vloženo 30. 05. 2016)
Ve čtvrtek 28. května hrála naše celá přípravková kategorie (mini, mladší i starší) přípravná utkání. Vzhledem k vytíženosti tréninkových ploch v Novém Bydžově jsme byli nuceni sehrát všechny zápasy na hřištích soupeřů. 

Mini přípravka hrála v Kolíně. "Utkání, které bylo rozděleno na čtyři čtvrtiny po 15ti minutách jsme odehráli na hlavním hřišti. Slunečné počasí, velmi kvalitně připravený trávník, natěšení hráči i fanoušci z řad rodičů dodávali fotbalovému odpoledni tu správnou sportovní a pohodovou náladu. Nyní k samotnému zápasu. Nutno podotknout, že jsme hráli proti silnému soupeři, který má již této kategorii velmi dobré návyky. Zakrytí míče, vyvedení do strany, klička, nahrávka a včasná střelba. Toto všechno jsou atributy, ve kterých nás soupeř, alespoň v první čtvrtině přehrával. Naši kluci to však nevzdali. Po velké poradě mezi první a druhou čtvrtinou jsme si řekli, že to nemůžeme "prohrát" a že soupeři ukážeme, co jsme se v trénincích naučili. Kluci mě poté udělali v následují půlhodině opravdu radost. Snažili se, vyvarovali se hře na jedné hromadě a hned to bylo o něčem jiném. Myslím, že jsme nakonec odehráli dobrý zápas s dobrým soupeřem, který jsme sice prohráli, ale zase jsme se posunuli o kousek dál - a to je důležité...", hodnotí utkání v Kolíně šéftrenér přípravek RMSK Matěj Novotný.
Mladší přípravka se představila v Mladé Boleslavi, kde sehrála velmi vyrovnaná utkání. Na jednom hřišti se střetli hráči ročníku narození 2008, na druhém 2007. "Takovýchto utkání bychom potřebovali více. Jen s takto kvalitními soupeři se můžeme posunovat kupředu. Pozitivní ohlasy slyším nejen od hráčů, ale i rodičů, kterým se začal tento model přípravných zápasů líbit. Jedinou nevýhodou je nejspíš neustálé cestování na hřiště soupeřů. Pevně však věřím, že se nám s Matějem podaří přilákat "ligové" soupeře i na domácí hřiště. To jen na okraj. Teď k zápasům. Vyrovnané zápasy na obou hřištích, kde jsme si navzájem nedarovali ani metr prostoru navíc. Na hráčích byla vidět zdravá naštvanost, bojovnost a "cidlinské" srdíčko. Nechtěli určitě prohrát nejen souboje, ale ani výsledkově a mě velmi těší, že to nebylo na úkor fotbalu - naopak! Hrál se "fotbal" za každé situace a to mě těší. A také bych rád poděkoval Jirkovi Zimovi z Chlumce, který nám v návaznosti na klubovou spolupráci pomohl s doplněním kategorie hráčů 2007, kteří skvěle zapadli mezi hráče a vytvořili tak jednu silnou partu!". Řekl Robert Kožíšek.
Starší přípravka sehrála již utkání na polovinu hřiště, v rozestavení 7+1. Soupeřem jim byli hráči FK Chlumec nad Cidlinou. "Pro většinu hráčů to bylo úplně první utkání na "velkém" hřišti a podle toho hra i v úvodu vypadala. Postupem času jsme si zvykali na větší prostor i více hráčů kolem sebe. Celkově hodnotím zápas jako dobrou zkušenost a přípravu pro následující sezonu, kdy hráči ročníku 2005 a některé 2006tky přejdou do kategorie mladších žáků a budou se střetávat se špičkou České republiky v České žákovské lize", doplnil ke čtvrtečnímu utkání Vašek Šorm.

SEMIFINÁLE KRAJSKÉHO POHÁRU BYLO VÍCE NEŽ DRAMATICKÉ, PO OPATRNÉ PRVNÍ PŮLI BYLO K VIDĚNÍ DRAMA DO POSLEDNÍCH SEKUND ...
(Nový Bydžov, vloženo 25. 05. 2016)
Pohárové semifinále čekalo naše muže ve středu 25. května v Libčanech. Domácí klub se vrací po roce do krajského přeboru a jeho sestava je prošpikována zvučnými jmény, v nadsázce můžeme říci, že se vlastně jedná tak trochu o doplněný tým hradecké Olympie před dvěma třemi léty. Připomeňme si jména - Ondřej Karanský, Lukáš Hubička, Tomáš Kabeláč, David Hůlka, Michael Hofman, Matěj Tošovský, ve Lhotě pod Libčany či v Nové Pace v divizi jsme vídali Alexandra Polyakova, Michala Kloudu nebo Petra Jiříka. Tým vede zkušený trenér Jiří Hofman, který rovněž stál na lavičce hradecké Olympie.
Do velmi těžkého zápasu nastoupil náš tým stále bez řady hráčů svého kádru - zranění jsou Jan Vrabec, Jan Havrda, Michal Široký i Ladislav Pavlata, k nim se přidal se zraněným svalem Kingsley Omovie. Nejistý start byl hlášen stále u Patrika Mokošína, který pro nemoc nehrál ani v neděli v Provodově, nakonec do utkání zasáhl ve druhém poločase a duel i rozhodl. Do sestavy se vrátili Tomáš Vaněk a Matěj Vincour, k dispozici byli všichni tři dorostenci zařazení do tréninkového procesu s mužstvem dospělých - Jakub Jelínek, Martin Holec i Jakub Trejbal. Utkání začalo na libčanském hřišti v 17:30, zhruba o 110 minut později se náš tým radoval z jednobrankového vítězství..

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA HRÁLA V DOBRUŠCE, STARŠÍ PŘÍPRAVKA S LAXNÍM PŘÍSTUPEM V ČERNILOVĚ...
(Nový Bydžov, vloženo 25. 05. 2016)
Obě kategorie hrály shodně v sobotu. Mladší přípravka odjela k sehrání dalšího kola Costa krajského přeboru do Dobrušky. Sobotní zápasy hodnotil trenér Novák: "První zápas jsme hráli proti fyzicky vyspělému soupeři. Přesto jsme se především po individuálním pojetí hry dostali do několika šancí, které jsme bohužel neproměnili. Soupeř nás v závěru "přetlačil" fyzicky a musíme uznat, že zaslouženě zvítězil. V druhém utkání jsme hráli proti soupeři, který nám nechal více času na práci s míčem, mohli jsme individuální hru doprovázet včasnou kombinací a výsledkem toho bylo vysoké vítězství. Celkově jsem rád, že si dnes každý z kluků vstřelil alespoň jednu branku a mohli si vyzkoušet hru v obraně i útoku".
Starší přípravka v Černilově hrála taktéž v sobotu a vůbec se ji nedařilo. Trenéři Šorm a Jablonovský byli z počínání všech hráčů zklamaní a po zápasech nenašli jediný kladný okamžik na hře, kterou hráči předváděli...tedy spíš nepředváděli. "Aby mi většina hráčů po zápasech přišla do kabiny v naprosto suchém triku jsem ještě nezažil. Trénuji děti, a proto jsem připravený na kolísavé výkony. Ale to dnešní představení se nedá nazvat ani fotbalovým výkonem. Někteří hráči mi přišli spíše jako kdyby právě v Černilově absolvovali pochod na Hrádek... Více se k tomu nebudu raději vyjadřovat a už vůbec ne konkrétně. Možná snad jen pochválím za snahu bojovat Davida Petra a Tomáše Tůmu, jehož nesmírná vůle postupem času přecházela bohužel až do agresivity. Dnešní výlet (jak to někteří hráči pojali) budu vstřebávat asi ještě hodně dlouho...", řekl k sobotě Vašek Šorm.

VÍTĚZNÝ VÍKEND PŘÍPRAVEK - STARŠÍ PŘÍPRAVKA V ROUDNICI, MLADŠÍ V HLUŠICÍCH. MINI HRAJE AŽ VE STŘEDU...
(Nový Bydžov, vloženo 17. 05. 2016)
Již v 9,00hod se v Roudnici rozeběhlo další "turnajové" kolo Krajského přeboru starších přípravek. Za slunečného počasí v útulném areálu SK Roudnice sehráli naši hráči dvě utkání, kdy se střetly s domácí Roudnicí/Kratonohy a Třebechovicemi. Obě utkání svěřenci Vaška Šorma a Ernesta Jablonovského vyhráli. "Dnes jsme hráli opět dobře, kluci nás potěšili. Hráli skvěle, vše bylo podle našich představ, ale nutno podotknout, že nám soupeři dali o pár chvil času navíc, což nám vyhovuje. Stále nám totiž dělá problém pracovat pod větším tlakem. Na tom musíme stále pracovat. Jinak se nám hra líbila", hodnotili sobotní počínání trenéři starší přípravky. Kuriozitou zápasů byla "udělena" pomyslná žlutá karta rozhodčího P. Průchy našim hráčům za příliš velké neproměňování jasných vyložených šancí. "To, co neproměnili bylo neskutečný. S nadsázkou musím říci, že se ještě divím, že trenéři Vašek s Ernestem nejsou hospitalizováni v Bohnicích... :-D" , řekl k "výkonům" našich útočníků Petr Průcha.
V 10.00hod se v útulném domácím prostředí Obecního areálu v Hlušicích odstartoval "turnaj" COSTA Krajského přeboru mladších přípravek, kde domácí hráči RMSK s partnerským FK Chlumec přivítali FK Náchod a "béčko" hradeckých Votroků. Oba zápasy naši hráči zvítězili jasnými rozdíly, kdy se dařilo všem osmi hráčům v poli stejně, a tak jsem neměli tentokrát "slabší" a "silnější" článek sestavy. "Dneska nás kluci velice potěšili. Soupeře jsme přehrávali vynikající hrou založenou na individuálním výkonu okořeněnou o včasnou a údernou kombinaci. Především pak souhra Domči Nedbálka a Kuby Masaříka dnes fungovala na jedničku. Tím ale jejich výkony neupřednostňujeme před ostatními - všichni dnes hráli na své hranici a výsledkem toho byly dvě vítězství a potlesk našich diváků, kteří zavítali na domácí stadion do Hlušic v hojném počtu, navzdory poměrně velkému větru - děkujeme za podporu", řekl k "turnaji" šéftrenér přípravek. 
Mini přípravka hraje svůj další přípravný zápas na horké půdě kvalitního soupeře FC Hradec Králové ve středu. Zápas začíná v 17,30 na stadionu Bavlna v Hradci Králové...

PŘÍPRAVKY: MLADŠÍ V ČERVENÉM KOSTELCI, STARŠÍ V TŘEBŠI, MINI MĚLA VOLNO...
(Nový Bydžov, vloženo 10. 05. 2016)
Svá další utkání COSTA Krajského přeboru mladších přípravek sehráli svěřenci Roberta Kožíška a Aleše Nováka v Červeném Kostelci, kde sehráli postupně tři utkání, s Javorka/Miletín, domácím Červeným Kostelcem a s FC HK. ,,Z našeho dnešního celkového výkonu mám smíšené pocity. Do "turnaje" jsme vstoupili velmi dobře, byla na nás vidět chuť do hry, a hlad po gólech. Kluci předváděli přesně to, co se od nic očekává - kličky, včasné přihrávky, zakončení. Ale postupem času a zápasů naše hra upadala a upadala, až se na to pomalu nedalo ani koukat. Klukům asi docházely i síly, ale mrzí mě, že jsme se rodičům, kteří přijeli v hojném počtu, neodměnili o kousek lépe. Nedá se nic dělat, příští týden v Hlušicích musíme vše napravit :-) ", hodnotí další kolo krajského přeboru Matěj Novotný.

Starší přípravka se v poslední době pohybuje jako na "houpačce" tak, jak je to pro tento věk typické. V Třebši předvedli hráči opravdu kvalitní hru a výsledkem toho byly dvě výhry - nad domácí Třebší a Rychnovem n/K. "Dneska mě kluci velmi potěšili. Opravdu hráli hodně dobře, moc se mi to líbilo. S radostí vyzdvihnu výkon Matěje Šafaříka a Olika Bolgera. Dnes podali opravdu dobrý individuální výkon, který pak byl základním kamenem úspěchu celého týmu." řekl Vašek Šorm. Mini přípravka měla volno. Pokud počasí dovolí, měli bychom sehrát další přípravné utkání v pátek...

PŘÍPRAVKY: MINI NA ZÁPASE V PRASKU, MLADŠÍ NA HÁJEČKU. STARŠÍ MĚLI VOLNO...
(Nový Bydžov, vloženo 2. 05. 2016)
Již v pátek sehrála naše nejmladší kategorie další přípravný zápas. Tentokrát se hrálo na hřišti v nedalekém Prasku. Bylo krásné slunečné počasí, přišlo se podívat hodně fanoušků z řad sourozenců, rodičů a prarodičů. Atmosféra skvělá, hra dobrá, padalo mnoho branek. Děti měly radost ze hry, a to je vlastně naším cílem. Pokud bychom měli hodnotit utkání, tak jsme se s ním popasovali vcelku dobře. Soupeř byl o kousek lepší než minulý týden Hořice, takže se hrálo vyrovnanější utkání. "Těší nás, že někteří kluci pomalu vnímají prostor a tak se nehraje neustále na jedné "hromadě", mnohdy se snaží o kličky, které trénujeme nebo které se sami naučili. V tomto týdnu si od "velkého zápasu" odpočineme, pořádně potrénujeme a příští týden zase vlítneme na soupeře", říkají trenéři Aleš Novák a Matěj Novotný...
Mladší přípravka sehrála další kolo Krajského přeboru mladší přípravky v Hradci Králové na Háječku. Sehráli postupně dvě utkání. Nejprve s Jičínem, který jsme celkově vyhráli, i když s A Jičínem jsme 1:3 podlehli. S FC HK to bylo poměrně kruté - prohra o více než 15 branek je poměrně hodně... "S Jičínem A jsme si zápas prohráli především v osobních soubojích, naopak s B týmem jsme na hřišti měli stejně vyspělé protihráče a tak jsme se prosazovali daleko více především po individuální stránce. S FC HK jsme sice prohráli, ale musíme kluky pochválit za snahu, bojovnost a předvedenou hru. Mnohdy jsme dokázali soupeře přehrát pěknou souhrou nebo individuální akcí, většinou jsme ale ztroskotali na koncovce", hodnotí zápasy trenéři Kožíšek a Novák. Nejde opomenout chvála hradeckých trenérů, kterým se naši hráči a předváděný herní projev líbil a pochválili práci našich trenérů. Dokonce se nechali slyšet, že takto šikovné 2008 na krajské úrovni dlouho neviděli... "Tato slova samozřejmě potěší, jsem pyšný na "své" hráče a trenéry, ale nebyl bych to já, kdybych nedodal - "Neusněme prosím na vavřínech. Cesta na vrchol je vždy těžká a trnitá, a především bude ještě hodně dlouhá. Nemyslím si totiž, že bychom byli na vrcholu, na kterém bychom být chtěli. Vždy je co zlepšovat :-P"" doplnil Matěj Novotný. Více o utkáních v referátu později...
Starší přípravka měla tento víkend volno. Ve čtvrtek 5.5. sehraje přípravné utkání s FKM Javorka na Městském stadionu od 17,30. Zveme Vás tímto na domácí přátelské utkání... A ještě pro úplnost - mladší přípravka hraje ve středu přátelské utkání v Mladé Boleslavi proti tamnímu FK.

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA POTĚŠILA, STARŠÍ SE TENTOKRÁT NEDAŘILO. MINI HRÁLA V HOŘICÍCH...
(Nový Bydžov, vloženo 25. 04. 2016)
Mladší přípravka sehrála další kolo COSTA Krajského přeboru mladších přípravek Královéhradeckého kraje na "domácím" hřišti v Chlumci nad Cidlinou. Sehráli celkem tři zápasy - nejprve s Hořicemi, poté s FC HK B a turnaj uzavřeli zápasem s MFK Trutnov. Hodnocení trenérů - " Proti Hořicím jsme byli jasně fotbalovější, bohužel jsme selhali v koncovce a soupeř nás trestal z brejků. Proti Hradci se hrál vyrovnaný zápas a s Trutnovem jsme sehráli asi nejlepší zápas, který jsme nakonec, asi zaslouženě, vyhráli". "Osobně bych vyzdvihl Kubu Masaříka, který nejen, že dal 8 branek, ale také se odvážně pouštěl do kliček - většinou úspěšně a také vyhrál snad všechny osobní souboje", doplnil Aleš Novák.
Starší přípravce se po velké chvále minulý víkend opravdu nedařilo. "Vůbec jsem kluky nepoznával. To, co předvedla většina hráčů nemělo bohužel s fotbalovou logikou nic společného. Nenadával bych klukům za to, že jsem je něco nenaučil, ale když hráče na tu jednu a samou věci upozorňuji v tréninkách, poté 5x během 2 minut v zápase, názorně ukážu na střídačce a on poté znovu udělá tu samou chybu v následujícím střídání, byla hodně silná káva i na moji nervovou soustavu. Nyní máme víkend volný, odpočinu si nejen já, ale i kluci a pevně věřím, že další zápasy budeme zvládat v lepším stylu", řekl k zápasům trenér Šorm.
Mini přípravka sehrála již v pátek svůj další přípravný zápas. Tentokrát jsme zavítali na hřiště do Hořic v Podkrkonoší. Naši hráči sehráli téměř celé utkání na soupeřově polovině a zvítězili vysokým rozdílem. Více na webu přípravek...

OBĚ KATEGORIE PŘÍPRAVEK O VÍKENDU ÚSPĚŠNÉ, MLADŠÍ V TŘEBŠI, STARŠÍ V ČERNILOVĚ...
(Nový Bydžov, vloženo 19. 04. 2016)
V neděli po obědě se rozeběhl i mistrovský "turnaj" starších přípravek v Černilově, kde v utkáních ve skupině o umístění naši hráči hráli proti FC Nový HK a proti domácímu FK Černilov.  "Kluci zaslouží za tento dvojzápas pochvalu. Plnili přesně to, co se po nich požadovalo a odměnou jim byla dvě vítězství. Dozadu se pečlivě vraceli a žádný míč pro ně nebyl ztracený. Předvedli i několik pohledných akcí, které byly zakončeny pěknými brankami", říkají trenéři. Více v referátu...
V neděli 17.4. zahájila svoji jarní mistrovskou část soutěže i mladší přípravka, která v úvodním kole zavítala na hřiště hradecké Třebše. Postupně zde naši hráči sehráli zápasy s SK Jičín a s hráči domácího Sokola. "V prvním zápase jsme jasně přehráli Jičín vysokým rozdílem, kde jsme předváděli opravdu pohledný fotbal, ve kterém jsme dobře střídali individuální a kombinační pojetí hry. Ve druhém zápase proti Třebši to první poločas bylo také dobré, ale druhý poločas jsme hráli proti 2007 a ačkoliv se naši hráči snažili, vždy jim chybělo pár kilogramů navíc", říkají k utkáním trenéři Kožíšek a Novák.

STARŠÍ PRÍPRAVKA SEHRÁLA SVŮJ DRUHÝ MISTROVSKÝ TURNAJ, MLADŠÍ ZAČÍNÁ AŽ TENTO TÝDEN...

(Nový Bydžov, vloženo 10. 04. 2016)
V sobotu za nepříznivého počasí se v Hlušicích sehrálo druhé jarní kolo KP starších přípravek ve skupině o umístění. Utkání se opět hrají pod společnou hlavičkou Chlumec/RMSK. Pod tímto názvem budeme vystupovat minimálně do konce jarní části sezony 2015/16. V červnu končí platná Smlouva o souklubí uzavřená mezi RMSK a FK Chlumec. O další spolupráci se bude jednat v okamžiku, kdy budeme vědět přesné znění stanov FAČR, respektive KFS KHK týkající se souklubí.
Zpátky ale k sobotnímu počínání... Naši hráči sehráli dva zápasy, kdy v prvním utkání porazili Roudnici/Kratonohy velmi vysokým rozdílem. "Kluci se snažili kombinovat, dařila se rozehrávka ze zadních řad a všichni zaslouží pochvalu za přepínání mezi útočnou a obrannou fází", říká Šorm. Ve druhém zápase však nestačili na SK Třebechovice. Trenéři toto utkání hodnotili takto: "Soupeř byl běhavější, důraznější a tudíž jsme na práci s míčem měli méně času, a to nám dělá problémy. Pozdě jsme reagovali v obranné fázi a kazili jsme při rozehrávce, což bylo způsobeno naší malou aktivitou." Více v referátu.
Mladší přípravka, taktéž v souklubí s FK Chlumec nad Cidlinou, začíná své mistrovské počínání v Krajské přeboru až tento víkend, kdy zajíždí do Třebše. Tam sehraje zápasy s domácí Třebší a Jičínem.
Ve středu 6.4. vedení mladší přípravky dojednalo přátelské utkání s FC Hradec. "Od tohoto utkání jsme s kolegou očekávali opravdové prověření po halové sezoně a takové změření úrovně práce v tréninkách. Nutno říci, že nás naši hráči po většinu času potěšili, kdy jsme na obou hřištích sice hráli mnohdy až na samotné hranici našich možností, přesto jsme drželi s hradečáky krok", říká trenér Kožíšek. "Pokud bych měl najít detail, ve kterých nás Votroci přehrávali, tak to byl důraz, přesnost v zakončení a technické individuální dovednosti s míčem. V dravosti, přímočarosti a fotbalovém myšlení při pokusech o kombinaci jsme se Hradci dokázali vyrovnat, v několika pasážích jsme dokonce na hřišti dominovali", doplnil Matěj Novotný. Utkání tedy našim hráčům velice prospělo a takovýchto utkání by se mělo sehrávat víc.

Výroční zpráva KLUBU za rok 2015
(Nový Bydžov, vloženo 20.3.2016)
Výroční zpráva za rok 2015 byla schválena na Valné hromadě 15.3.2016. Výroční zpráva je k nahlédnutí
ZDE, rovněž pak na Městském stadionu v Novém Bydžově a v sídle klubu.

GALAVEČER RMSK CIDLINA PROBĚHL V PÁTEK 11. BŘEZNA V JIRÁSKOVĚ DIVADLE, FOTBALISTOU ROKU MARTIN HOLEC ...
(Nový Bydžov, vloženo 11. 03. 2016)
Za velmi dobré režie Matěje Novotného a jeho týmu proběhl 5. Galavečer RMSK Cidlina, který se hodně věnoval i 20. výročí vzniku klubu, které RMSK oslaví v závěru roku 2016 na speciálním slavnostním večeru. Moderátor na úvod přivítal v sále vzácné hosty, kteří přijali pozvání na tuto již tradiční akci. Do Jiráskova divadla zavítali předseda OFS Hradec Králové Ing. Martin Zbořil, místopředseda Královéhradeckého KFS Ing. Vladan Haleš, Matěj Novotný dále přivítal ředitele TS Města Nový Bydžov Ing. Jana Kubánka, předsedu Sportovní komise Rady města Mgr. Vladimíra Blažeje a jeho kolegy PaedDr. Karla Hronka a Tomáše Vorla, DiS., Výkonný výbor klubu, jeho předsedu Ing. Karla Průchu i všechny přítomné hráče, rodiče a příznivce RMSK Cidlina. Po úvodní řeči Karla Průchy, který oficiálně zahájil 5. Galavečer cidlinského fotbalu, se začaly předávat ceny v tradičních kategoriích. 

Do All stars mladší přípravky za rok 2015 se probojovali Dominik Nedbálek, Matěj Lacek, Kevin Kožíšek, Jakub Masařík a Lukáš Podhajský, ve starší přípravce byli oceněni Matěj Průcha, Oliver Bolger, Vojtěch Masařík, Tomáš Tůma, Dominik Zákravský a David Petr. 

Ceny pro nejužitečnější hráče jednotlivých kategorií si přebrali Ondřej Janouch, Stanislav Strýhal a Tomáš Bastin (dospělí), Jakub Vobořil (U9), Jiří Jablonovský U11), Jakub Suchochleb (U12), Jan Zmítko (U13) Vojtěch Řezáč (U14), Dominik Šoltys (U15), Pavel Stránský (U17) a Dominik Petr (U19). 
Ocenění pro nejlepší trenéry roku 2015 putovalo do rukou Roberta Kožíška (přípravky), Pavla Šoltyse (starší žáci) a Marka Bittnera (starší žáci, mladší dorost). Osobnostmi Cidliny byli vyhlášeni Milan Hamáček a Petr Hrabík. 

Fotbalistou roku se stal hráč staršího dorostu Martin Holec, kterému předal cenu loňský lídr ankety Pavel Mejstřík. Na druhém místě skončil Filip Drobný z týmu starších žáků, třetí místo uhájil těsně Jan Lehký z U17. 

V průběhu večera zhodnotil dvacetileté působení RMSK Cidlina na fotbalové mapě jeden ze zakladatelů Vladimír Blažej, který se ve své řeči zaměřil především na organizační stránku a strukturu klubu, Matěj Novotný hodnotil a připomínal spíše úspěchy a mnohdy i úsměvná fakta. Na závěr Galavečera, který zpestřily svými vystoupeními pěvecká skupina Radostný plecháček a gymnastky zei ZŠ Karlova Nový Bydžov, byli všichni pozváni na následující Galavečer (předběžný termín konec roku 2016), kde se bude vyhlašovat "11", trenér a osobnost DVACETILETÍ. Fotografie z Galavečera naleznete zde ...

       

DAVID DOLEŽAL V NOMINACI ČESKÉ REPREZENTACE U-16 NA UTKÁNÍ S POLSKEM ...
(Nový Bydžov, vloženo 10. 03. 2016)
David Doležal, odchovanec žákovské kopané RMSK Cidlina, je jedním z nominovaných hráčů české reprezentace U-16 pro dvojutkání s Polskem. Během krátké doby se v reprezentačních dresech ČR objevuje třetí náš odchovanec, po Janu Kuchtovi v U-19 a Filipu Firbacherovi v U-15 se do nominace pro přípravná utkání v Polsku dostal David Doležal, nyní hráč FC Hradec Králové.
Nominace k utkání zde ...

RADIM ŽALMAN SPORTOVCEM ROKU 2015, SPORTOVNÍ LEGENDOU NOVÉHO BYDŽOVA VYHLÁŠEN MILOŠ HLADÍK, OCENĚNI I VÁCLAV ŠORM, kevin kožíšek A NAŠE PATNÁCTKA ...
(Nový Bydžov, vloženo 03. 03. 2016)
V pořadí již 4. Galavečer pod názvem "Sportovec a sportovní kolektiv Nového Bydžova" pořádala sportovní komise Města Nový Bydžov ve čtvrtek 25. února 2016. Akce se již tradičně konala v Jiráskově divadle v Novém Bydžově a celkově jí navštívilo více jak 250 sportovců, rodičů mladých nadějí i hostů v čele s místostarostou Města Nový Bydžov Bohumilem Orlem a ředitelem Technických služeb Nový Bydžov Janem Kubánkem.
Reportáž "Naše televize" zde ...
Fotogalerie z akce zde ...
FILIP FIRBACHER V NOMINACI ČESKÉ REPREZENTACE U-15 NA UTKÁNÍ S KYPREM ...

(Nový Bydžov, vloženo 03. 03. 2016)
Filip Firbacher, odchovanec žákovské kopané RMSK Cidlina, je jedním z nominovaných hráčů české reprezentace U-15 pro dvojutkání s Kyprem. Zápasy se hrají ve dnech 8. a 10. března 2016 na Kypru, Filipe, gratulujeme a přejeme hodně úspěchů.
Nominace k utkání zde ...

fotka účastníka

PO SÉRII JEDNÁNÍ ROZHODL VÝKONNÝ VÝBOR SK UNION 2013 O UKONČENÍ PŮSOBENÍ TÝM DOSPĚLÝCH V ČESKÉ FOTBALOVÉ LIZE ...
(Nový Bydžov, vloženo 26. 02. 2016)
V týdnu od 22. února jednali zástupci SK Union 2013 s několika subjekty o možném partnerství v jarní části České fotbalové ligy. Některé nadějné projekty nakonec skončily na konečném rozhodnutí řídících orgánů případných partnerů nebo na legislativní problematice. Dopis pro řídící orgán soutěže je zveřejněn níže.

Oficiální dopis klubu pro Řídící komisi pro Čechy

PETR TOMEŠ PŘESTUPUJE DO DVORA KRÁLOVÉ, DLOUHOLETÝ FOTBALISTA NOVÉHO BYDŽOVA MĚNÍ DEFINITIVNĚ PŮSOBIŠTĚ ...
(Nový Bydžov, vloženo 26. 02. 2016)
Po více jak dvouročním hostování definitivně mění dres dlouholetá ikona novobydžovské kopané Petr Tomeš (1983). Hráč, který v posledních divizních ročnících působil v dresu TJ Dvůr Králové, nakonec učinil i konečný krok a pod Hankův dům nakonec i přestoupil. Petrovi Tomešovi děkují všichni členové RMSK Cidlina a fanoušci klubu za všechnu vynikající práci, kterou pro novobydžovský fotbal odvedl.NOVOBYDŽOVSKÝ DOSPĚLÝ FOTBAL SPĚJE K ZÁSADNÍM ROZHODNUTÍM, NA JAŘE HO BUDE REPREZENTOVAT RMSK CIDLINA ...
(Nový Bydžov, vloženo 20. 02. 2016)
Po úmorných měsíčních jednáních jsou v kopané Novobydžovska jisté dvě věci. Tou první je skutečnost, že v jarní části uvidí diváci v Novém Bydžově už jen tým RMSK Cidlina. Mužstvo, které obsadilo čtvrté místo v podzimní části krajského přeboru, bude pokračovat v nezměněném trenérském obsazení a v trendu, který nastolilo na podzim. Trenéři si vytýčili kádr, se kterým chtějí na jaře pracovat, a stanovili podmínky, za nichž bude tým v soutěži dále působit.
Druhou jistou věcí je, že SK Union 2013 se stane součástí spolupráce s jiným subjektem nebo svou činnost na jaře ukončí. Úspěšná spolupráce s jiným sportovním partnerem je jedinou možností pokračování v České fotbalové lize, současné vedení klubu, které vzešlo z valné hromady spolku 22. prosince 2015 (ta byla svolána vzhledem k paralýze činnosti výboru a absenci jakéhokoliv statutárního zástupce), po sérii jednání s partnery, samosprávou i hráči konstatovalo, že klub po prosincové smutné události v podobě úmrtí předsedy pana Petra Keborta a po odstoupení místopředsedy i po ukončení podpory jimi řízených partnerských společností není schopen samostatně ekonomicky zajistit účast v soutěži.

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA V JIČÍNĚ, KUBA MASAŘÍK NEJLEPŠÍM HRÁČEM TURNAJE...
(Nový Bydžov, vloženo 16. 01. 2016)
V sobotu se náš tým opět zúčastnil halového turnaje. Tentokrát v Jičíně, kde organizátoři připravili turnaj pro hráče ročníku narození 2007. Bohužel náš tým nedisponuje s nijak velkým počtem tohoto ročníku, ale i velký počet omluven donutil trenéry nominovat i hráče ročníku 2008. A jak je vidět - ti se toho zhostili na výbornou. Celý tým v Jičíně působil velmi sebevědomě, důsledně a zodpovědně si plnil pokyny a přenášel na hřiště naučené věci z tréninkových jednotek. Pohledné akce (individuální i týmové) střídali bojovné výkony, které nakonec přinesly celkové prvenství na tomto turnaji. "Konečně jsme na našich hráčích viděli vetší sebevědomí a větší chuť po vítězství. Někdy nám sice při úniku chybělo lepší zakončení, kdy jsme dost často trefovali gólmana soupeře, jindy jsme si vybrali zase slabší chvilku při nejméně povedeném utkání proti Jičínu 07. Ale celkově jsme s kluky byli spokojeni", hodnotí sobotní počínání trenérský tandem Robert Kožíšek a Aleš Novák. Více na webu přípravek...

STARŠÍ PŘÍPRAVKA REMIZOVALA VE STĚŽERSKÉ LIZE...

(Nový Bydžov, vloženo 16. 01. 2016)
V neděli od 9,00hod hráli naši hráči starší přípravky další utkání ZSHL, ve kterém se utkali s domácími hráči. Trenéři Vašek Šorm a Ernest Jablonovský se museli vypořádat s nemalým výčtem omluvenek. V utkání padlo celkem 16 branek, takže pro diváka pěkná podívaná, pro naše trenéry to úplně tak nebylo. "V prvním poločase nám chyběl pohyb a kazili jsme při rozehrávce. Druhý poločas jsme už hráli ve větším tempu a vytvářeli si šance, které jsme proměňovali. Na míči jsme byli lepší, ale prohrávali jsem osobní souboje" - tolik stručný souhrn od trenérů.  Více na webu přípravek...

NEDĚLE VE ZNAMENÍ TURNAJŮ - MLADŠÍ V PŘEDMĚŘICÍCH NAD LABEM, STARŠÍ V MORAVANECH NA PARDUBICKU...
(Nový Bydžov, vloženo 08. 01. 2016)
Starší přípravka hrála v neděli 7.2. na turnaji v Moravanech v Pardubickém kraji. Na tento turnaj jsme přihlásili dva týmy a tak nominovaní byli všichni zdraví. Na turnaji se nám opět moc herně nedařilo. Jedna skupina skončila na posledním místě, ta druhá pak nakonec obsadila 3. příčku. "Bohužel se nám nedaří přenášet kvalitní tréninková práce do zápasů. Stále se máme tedy v čem zlepšovat a tohle bude jedním z hlavních úkolů, na které se budeme muset zaměřit", říkají trenéři. Výsledky turnaje jsou zde.

Mladší přípravka, respektive pouze hráči U8 byli na kvalitně obsazeném turnaji v Předměřicích (pořadatel FC Hradec Králové). Turnaj se pro naše hráče vyvíjel velmi dobře, z prvních třech utkání všechny tři vyhráli, kdy postupně porazili FC HK, FK Dukla Praha a FK Jablonec. Poté však naši hráči přestali plnit pokyny trenérů a nepřenášeli na hřiště naučené prvky, přišli dvě prohry - se Sigmou Olomouc a s AC Sparta Praha - s pražany to dokonce byla nejvyšší prohra turnaje :( ). I přes záporné skóre to však stačilo na 2. místo v základní skupině za suverénní Spartou (díky lepšímu vzájemnému zápasu s FC HK). V utkání o celkové třetí místo se naši hráči střetli s RSCM Rozkoš, ve kterém jsme se přizpůsobili ne moc líbivému pojetí a de facto nás porazil jeden hráč - nejlepší střelec turnaje. "Hráčům děkuji za reprezentaci na tomto turnaji, ve kterém za sebou nechali týmy zvučných "ligových" jmen. Jedním dechem však dodávám, že fotbal jsme už hráli i lepší a pohlednější. První tři zápasy to bylo pěkné, kluci bojovali, ale potom odešla i bojovnost a z naší strany to bylo spíš trápení. Přesto klukům děkuji za reprezentaci klubu RMSK a gratuluji ke 4. místu", hodnotí trenér Kožíšek.  Kompletní výsledkový servis naleznete ZDE.

MATĚJOVÉ LACEK A PRŮCHA NEJLEPŠÍMI BRANKÁŘI TURNAJŮ přípravek
(Nový Bydžov, vloženo 08. 01. 2016)
V neděli 8.2. na turnajích v Předměřicích i v Moravanech (více o turnajích ZDE) se předvedli v dobrém světle i naši brankáři. Matěj Průcha si z turnaje v Moravanech kromě medaile za 3. místo odvezl i cenu pro nejlepšího brankáře turnaje. Na tento úspěch o pár hodin později navázal i Matěj Lacek, který byl pořadateli turnaje "O pohár lesů České republiky" v Předměřicích nad Labem taktéž vyhodnocen nejlepším brankářem. A tak si mohl aslespoň lehce spravit chuť a zlepšit náladu z nepopulární "bramborové" medaile. 

Oběma Matějům samozřejmě velice gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů v jejich fotbalové kariéře...  :-)

ZAHAJUJE PŘÍPRAVA, PŘÍŠTÍ TÝDEN JIŽ PRVNÍ ZÁPASY V CHUDONICÍCH, PŘINÁŠÍME INFORMACE O PRVNÍCH PERSONÁLNÍCH ZMĚNÁCH V NAŠICH KLUBECH ... 
(Nový Bydžov, vloženo 08. 01. 2016)
Fotbalová sezóna v podstatě již začala, prvními tréninky se od čtvrtku 7. ledna na umělce v Chudonicích prezentovala juniorka pod vedením hrajícího kouče Michala Blažeje. V sobotu 9. ledna se tým zúčastnil halového turnaje v Chlumci nad Cidlinou s účastí 10 týmů, ve kterém náš kombinovaný tým obsadil páté místo. První utkání ve skupině podlehl tým RMSK domácímu Chlumci "A" 1:2 (Vaněk T.), ve druhém utkání stejným poměrem zdolal Nepolisy (Vaněk T, Blažej), ve třetím utkání hráči RMSK brankou z penalty prohráli s pozdějším vítězem z Městce Králové a na závěr skupiny zdolali tým Botofogo 3:0 (Vaněk T. Blažej, Havrda). V utkání o konečné 5. místo jsme porazili domácí B tým 2:0 (Blažej 2) a uzavřeli jsme tak první polovinu startovního pole pátým místem. Za tým RMSK Cidlina nastoupili: Špičák, Mokošín, Vrabec, Široký, Vaněk T., Blažej, Havrda, Jelínek, Obermajer.
Příprava obou dospělých týmů začíná v úterý 12. ledna od 17:15 v hale SŠTŘ v Hlušicích, Union poté pokračuje každý den na umělce v Chudonicích až do soboty 16. ledna, kdy sehraje úvodní zápas s Vysokým Mýtem. Cidlina má tréninky ve čtvrtek a v pátek ve stejný čas v Chudonicích (program je uveden v odkazu obou týmů), v sobotu 16. ledna vyběhne proti Libčanům.
Personálně - výbor SK Union veden nový předseda Ing. Karel Průcha, místopředsedy jsou Martin Novotný (sport) a Petr Vaníček (ekonomika). Šéftrenérem kategorie dospělých včetně faremní Cidliny je Mgr. Vladimír Blažej, sekretářem klubu nadále Mgr. Petr Ježek. Analogický je výbor RMSK Cidlina, kde pouze funkci sekretáře zastává Mgr. Rostislav Doležal a dalšími členy výboru jsou Pavel Obermajer a Matěj Novotný. Trenérem SK Union 2013 se stal Mgr. Jan Míl, trenérem juniorky RMSK Mgr. Michal Blažej, celý trenérský tým bude úzce spolupracovat.
První zprávy z hráčského tábora - v dresu Unionu určitě skončili Viktor Šimeček, Ondřej Kraják a Pavel Besta, Tomáš Dudla dostal povolení k přípravě do 23. ledna v FK Kolín. Stoprocentní zprávy o ostatních hráčích přinese web až po definitivním ukončení všech jednání, do přípravy nastupují i někteří hráči dosavadního kádru juniorky. V týmu Cidliny k žádným změnám zatím nedojde v rubrice odchodů, na zkoušku určitě noví hráči přijdou. S týmem se budou připravovat někteří dorostenci ročníku narození 1997.

SPORTOVNÍ KLUB UNION 2013 VEDE NOVÝ VÝKONNÝ VÝBOR, ŘEŠÍ SE TRENÉRSKÉ OBSAZENÍ A PERSONALISTIKA KLUBU ...
(Nový Bydžov, vloženo 02. 01. 2016)
Na Valné hromadě Sportovního klubu UNION 2013 byl zvolen nový výkonný výbor spolku, předsedou a statutárním zástupcem byl zvolen Ing. Karel Průcha. Členy výboru jsou dále Martin Novotný, Petr Vaníček, Mgr. Petr Ježek a Mgr. Vladimír Blažej. Důvodem byly samozřejmě především nečekaně uvolněné pozice předsedy a místopředsedy klubu.
U týmu dospělých dojde ke změně na postu trenéra, pokračovat nebude Pavel Medýnský. Personální řešení je nyní předmětem jednání, které by mělo být ukončeno v nejbližších dnech.Řeší se i hráčský kádr, celkově by klub měl přistoupit na filozofii větší regionální spolupráce.
Oficiální příprava týmu dospělých bude zahájena v úterý 12. ledna, první tréninky jsou však plánovány na 7. a 8. ledna, kdy zahajuje svoji činnost juniorka, která se vzápětí zúčastní i halového turnaje v Chlumci nad Cidlinou. Sedmého ledna je rovněž plánována společná schůzka se všemi hráči s cílem vyjasnění oboustranné spolupráce. První přípravné utkání sehraje celek s Vysokým Mýtem.

NAVŽDY NÁS OPUSTIL PAN PETR KEBORT, VELKÁ OSOBNOST NOVOBYDŽOVSKÉHO SPORTOVNÍHO A SPOLEČENSKÉHO ŽIVOTA ...
(Nový Bydžov, vloženo 23. 12. 2015)
Den před vánočními svátky podlehl ve svém posledním utkání nemilosrdnému protivníkovi pan Petr Kebort, velká osobnost novobydžovského fotbalu, předseda FK Nový Bydžov, RMSK Cidlina a naposledy Sportovního klubu Union 2013.
Ani jeho nezdolná vůle a neutuchající obrana nezabránila porážce se soupeřem, který si své zbraně nikterak nevybíral. Petr Kebort bude chybět všem, kteří ho měli rádi, bude chybět všem, kteří s nim spolupracovali a kteří s ním prožívali jeho lásku ke sportu.
Pan Petr Kebort působil jako podnikatel v dopravě, dříve také v samosprávě Města Nový Bydžov, podporoval kromě fotbalu i lední hokej a v minulosti také házenou. Za svou činnost v oblasti sportu byl vyhlášen i Novobydžovskou sportovní legendou.
Jeho rodině vyslovujeme upřímnou soustrast. Čest jeho památce! Nikdy na Tebe, Petře, nezapomeneme ...

Smuteční rozloučení. Ilustrační snímek.